Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 20.6839
  • Demokrat Gündem DOLAR : 19.1183
  • Demokrat Gündem STERLİN : 23.5706
r-227
Haberler / Politika

Ekrem İmamoğlu’dan seçim mesajı… Meral Akşener’e teşekkür

18.03.2023 16:21:17

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Elbette seçimi kazanacağız, elbette gençlerin umudu olacağız, elbette hep birlikte geleceği tasarlayacağız. Şahsıma ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımıza verilen görev ve bu görev verilirken özenli bir irade ortaya koyan değerli İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e de teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.  

İSKİ,  Başakşehir ilçesi genelinde artan içme suyu talebini karşılamak, su kesintilerini önlemek, su taşkını riskini sona erdirmek ve atık su hattı eksiklerini gidermek amacıyla yaptığı çalışmaları tamamladı.

560 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen  atık su, yağmur suyu, içme suyu yatırımlarının açılışı “300 Günde 300 Proje” maratonu kapsamında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.

“ÇANAKKALE ZAFERİ BÜYÜK BİR DİRENİŞTİR”

Törende konuşan İmamoğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin önemine değindi.

İmamoğlu şöyle konuştu:

*Hem dünyanın hem Osmanlı’nın geleceği hem de Türkiye Cumhuriyeti kuruluşu sürecinin var olup var olmama meselesiyle de birlikte gerçekten dünya tarihinde olağanüstü bir kırılma noktası olduğunu hepimizin bilmesi gerekir. Bu bakımdan büyük bir zaferdir.

*Büyük bir direniştir. Büyük bir mücadeledir. Gencecik, çocuk diyeceğimiz yaştaki liselerde okuyan öğrencilerden tutun da annesinin bütün evlatlarını gönderip hiçbirinin geri dönmediği bir zaferdir; Çanakkale Zaferi. İşte böylesi bir kuruluş dönemi ve süreci yaşayan memleketin insanlarıyız. Sorumluluğumuzun çok büyük olduğunu bize hatırlatan önemli bir mücadeledir.

*Karakteriyle, duruşuyla, Çanakkale Zaferi’nde ortaya koyduğu üstün kararlılığıyla, sözleriyle bir kurtuluş ateşi yakan ve ardından İstiklal Savaşı’nın başkomutanı ve ebedi başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Çanakkale Savaşı kazanılmış ve bundan sonraki milli mücadele dönemiyle cumhuriyetimiz kurulmuştur.

“ELBETTE SEÇİMİ KAZANACAĞIZ”

İmamoğlu Çanakkale Zaferi'nde şehit düşenleri rahmetle anarak şu mesajları verdi:

*Ve bugün bizler umuyoruz ki her birine layık insanlar olabilelim. 2023'te cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutlayacağız.

*Umutla, pırıl pırıl günleriyle bir değişimin, bir dönüşümün ve umudun yükseldiği bir yıl olması dileğiyle yola çıkmış idik. Ancak yaşadığımız deprem ne yazık ki 10 binlerce insanımızın canına mal oldu.

*Şehirlerimizin yıkımına mal oldu. Ve bize yine çok çarpıcı derslerin çıktığı ve her birimizin kesinlikle oturup düşünmesi, değişmesi,  daha kararlılıkla, daha büyük mücadele karakteriyle yola çıkması gereken bir süreci önümüze koymuştur.

*Amasız, fakatsız, kibirden uzak, yalpalamadan, sağa sola savrulmadan, iç meseleleri kendi dünyasında büyütüp o meselelerin kurbanı ve esiri asla olmadan kararlılıkla bu ülkenin değişimi ve dönüşümü mücadelesi karakterine sahip insanlar olmak zorundayız.

*En üst yöneticisinden, bireyine, vatandaşına kadar durum bundan ibarettir. Biz bu yolculukta değerli genel başkanım, saygıdeğer cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yolu açık olsun diyorum.

*Elbette seçimi kazanacağız. Elbette gençlerin umudu olacağız. Elbette hep birlikte geleceği tasarlayacağız.”

“SEÇİM BU MEMLEKET İÇİN KAZANILACAK”

*Şahsıma ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımıza verilen görev ve bu görev verilirken özenli bir irade ortaya koyan değerli İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’e de buradan teşekkürlerimi iletiyorum.

*Aynı zamanda 6'lı Masanın bütün liderleriyle birlikte  amasız, fakatsız Türkiye’nin değişimi mücadelesini ortaya koymak,  çocuklarımıza gençlerimize yaşama, hayata özgürlüğü, üretimi, eğitimdeki kaliteyi yerel yönetimden merkezi idareye kadar liyakati, hesap verebilirliği, bereketi kazandırmak adına büyük bir mücadeleye girişmiş bulunuyoruz.

*Allah yolumuzu açık etsin. Kesinlikle başarılı olacağız. Katiyen söylüyorum ki bu sürecin, bu inanmış milletin önünde hiçbir şey duramaz. Tek şartı var bu inanmışlığın; bu kazanacağımız seçim 86 milyon insanımız için kazanılacak.

*Sadece bir grup için ya da sadece Millet İttifakı’na oy verenler için değil, bu memleket için kazanılacak. O bakımdan yolumuz açık olsun.”

“İSTANBULLULARIN GÜVENİNİ BOŞA ÇIKARTMADIK”

4 yıl önce İstanbul’da yönetime aday olduğu günden beri  “israfı önleyeceğiz ve bu şehrin bütçesine bereket getireceğiz” dediklerini hatırlatan İmamoğlu şöyle konuştu:

*Önceliğimiz bu şehrin ihtiyaçlarını karşılamak olacak. Bir avuç insana hizmet eden bir prensipten uzaklaştırarak 16 milyon için çalışacağız.

*Kişilere, ailelere ve onların mensup olduğu bir kısım kurum kuruluşlara hizmet eden değil, Başakşehir’den, Kadıköy’e, Kartal’dan Silivri’ye kadar bu şehrin her ilçesine eşit hizmet sunacağız. İşte hemşerilerimiz bizlere onun için oy verdiler. Ve inanın hissediyorum, 16 milyon insanın oy vermeyenler de dahil mutlu oldukları bir seçim sonucu elde ettik.

*Belki biraz geçmişten bugüne oy verdikleri parti kazanmadı diye buruk olabilirler. O buruklukla hafifçe kıskanabilirler. Olsun. Ama temel hedefi onların da kalbini kazanmak olan bizlerin anlayışı,  eminim ki onların da içini ısıtmıştır.

*Ve hiçbir zaman bu karakterimizden vazgeçmedik, çok şükür İstanbulluların güvenini boşa çıkartmadık” dedi.

“HUKUK VE AHLAK DIŞI UNSURLARI TEMİZLEDİK”

İBB'deki hukuk ve ahlak dışı bütün unsurları temizleyerek hukuka dayalı hesap verebilir bir süreci var ettiklerini söyleyen İmamoğlu “İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarihinde iddia ediyorum ki, bu kadar kısa sürede var olan projeleri anlamlı bir şekilde bitirmeyi, yeni projeleri başlatmayı ve bitirmeyi kısa sürede başaran bir  yönetim olduk” diye konuştu. İmamoğlu pandemi ve yaşanan trajik ekonomik krize rağmen İBB bütçesinin artık yüzde 50'sinin yatırımlara ayrıldığını, yatırım bütçesinin 2022'ye göre yüzde 100 arttığını vurguladı.

“ENGELEMELERE RAĞMEN…”

mamoğlu, İBB'nin aynı anda 10 metro inşaatına devam ettiğini, engellenmesine rağmen aralarında Beylikdüzü-Sefaköy hattının da bulunduğu yeni 4 raylı sistem projesini hazırlayıp Cumhurbaşkanlığı onayına sunduklarını anlattı. Y

atırımların, siyasi parti çıkarlarının gözetildiği, rant dağıtmak için iş yapmaktan çıktığı bir döneme imza attıklarını vurgulayan İmamoğlu, şöyle konuştu:

*Büyükşehir yatırımları artık akılcı, şeffaf, katılımcı ve kamu yararını gözeten bir süreçle yol yürümüştür. 560 milyon liralık Başakşehir’e yaptığımız yatırımlar ve şu anda devam edenlerle birlikte 800 milyon lirayı aşan bir yatırımı sadece İSKİ’nin bu bölgede erişmiş olması önemli bir durumdur.

*Başakşehir ilçemizde nüfusun artışına paralel olarak ihtiyaç duyulan altyapıyı hem ihtiyacı karşılayan hem de deprem  başta olmak üzere farklı afetlerde dayanıklılığı olan bir altyapıyı var etme karakteri de önemlidir.

İmamoğlu, Güvercintepe, Başakşehir birinci kısım, ikinci kısım ve Şahintepe bölgelerine artık içme suyu sorunu yaşanmayacağını söyledi.

İstanbul'un her köşesine su baskınlarına karşı güncel değeri 10 milyar TL'yi bulan yatırımlar yaptıklarını belirten İmamoğlu “Bu şehrin yaşanabilir, dünya ölçeğinde nitelikli, altyapısı güçlü, afetlere hazırlıklı bir kavramla yolculuğunu devam ettirmesi tam da 21. yüzyıla ve cumhuriyetimizin 100'üncü yılına yakışan bir başarıdır” dedi.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş