Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 10.1043
  • Demokrat Gündem DOLAR : 8.5128
  • Demokrat Gündem STERLİN : 11.8955
r-208
Haberler / Yerel Politika

AK Partili İlçe Başkanı Artçı'dan 'görevden alma' açıklaması

04.05.2021 13:38:56

AK Parti Menderes İlçe Başkanı Süleyman Artcı; CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın yardımcısı Gürsel Rüzgar tarafından CİMER’e gönderilen ikinci şikayet dilekçesinin ortaya çıkması ve ardından Rüzgar’ın görevden alınması hakkında yazılı bir basın açıklaması yaptı.  Menderes Belediyesi’nde yaşananların akıllara ziyan bir noktaya geldiğini söyleyen AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Artçı, “Sayın Kayalar; kendisini ispiyonlayan yol arkadaşının ipini çekince olay kapanacak sanıyor. Hakkındaki iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Alnı açık olan, belgeleriyle kamuoyunun karşısına çıkar!” dedi. 

ARTÇI: BU NEYİN KAVGASI?

AK Parti Menderes İlçe Başkanı Süleyman Artcı; bu konuda suyun durulamayacak kadar çok bulandığını belirttiği açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü; “İki yıldır, bütün Menderes’in yakından takip ettiği olumsuzlukların arka planını birbirleri ile kapışarak ortaya saçtılar. Bu neyin kavgasıdır? Su giderek bulanıyor ama durulmamak üzere. Kamuoyu ve Menderesli hemşerilerimiz; Kayalar ile ilgili tüm bu kanunsuzluk iddialarına ilişkin belgeli açıklama beklemektedir. İkinci şikayet konusu da ortaya çıkınca; Belediyede yaprak kıpırdamıyor demiştik. Birkaç saat içinde Rüzgar’ın görevine son verildi. Bu hamle ile karanlıklarını aydınlatamazlar. Söz konusu iddialar askıdadır ve açıklama beklemektedir. Nasıl bir kumpastır, nasıl bir ilişki ağıdır, nasıl bir pervasızlıktır anlayamadık. Kaçak yapıya, işgale göz yumduğunu, devleti bu konularla ilgili savunmasında yanılttığını, yalan söylediğini bizzat kendi yardımcısı açığa çıkarıyor. İç çatışmaları bir muamma; bunun üstünden ortaya saçılan hukuksuzluk, adaletsizlik, rant ve çıkar hesapları ile iddialar ise ayrı bir muamma!” diye konuştu.

ARTÇI: MENDERES'İN DERDİ İLE ONLARIN DERDİ FARKLI 

İkinci icraat yılını geride bırakan CHP’li Menderes Belediyesi’nin boşa geçirdiği zamana rağmen hizmetle değil, bu şaibelerle gündeme geldiğini savunan AK Parti Menderes İlçe Başkanı Artçı, “Menderes’in derdi başka, onların başka! İlçemiz gerçekten tarihinin en kötü yerel idaresini deneyimliyor. Kayalar, unutmasın ki; Menderes halkının oylarıyla o koltukta oturuyor. Görevi de hizmet etmek; ilçemizin haklarını korumak; kaynaklarını doğru kullanmak ve bunların hesabını vermek. Bırakın işi gücü; hakkındaki yasa dışı uygulama iddiaları alıp başını giderken dahi başını kumdan çıkarmıyor. Kimin eli kimin cebinde, kimin fesi kimin başında belli değil. Ortada; Menderesli hemşerilerimizin çiğnenen hakkı vardır. Yolun kalan yarısı da adam kayırmalarla, kanun tanımayan uygulamalarla, ‘ben yaptım oldu’larla geçeceğe benziyor.  Halka hesap vermekten kaçarak bu işlerin olacağını sananlar bilmiyorlar ki; sandık kurulduğunda hesabı doğrudan halk kesiyor. Sürecin ve perde arkasının takipçisiyiz. Menderes’in hakkını hukukunu çiğnetmeyeceğiz.  Bu kayırmacılığın, yalan dolanın ve derin sessizliğin peşini bırakmayacağız. Hali hazırda pek çok sorunla boğuşan ve çözüm bekleyen Menderes; bunu hak etmiyor!” ifadelerini kullandı. 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş