Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 20.6839
  • Demokrat Gündem DOLAR : 19.1183
  • Demokrat Gündem STERLİN : 23.5706
r-227
Haberler / Güncel

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sel felaketine müdahale etmek için bölgeye ekip gönderiyor

15.03.2023 16:43:18

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Şanlıurfa ve Adıyaman’da meydana gelen sel ve su baskınlarına müdahale etmek için harekete geçti. ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Şanlıurfa ve Adıyaman'da yaşanan sel felaketine müdahale etmek için 4 su altı arama-kurtarma dalgıcı, 6 araç, 23 personel, 24 motopomp ve 8 jeneratörle yola çıktık. Allah yardımcımız olsun, en kısa sürede orada olacağız” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesi Şanlıurfa ve Adıyaman’da meydana gelen ve çadırkentleri de vuran sel ve su baskınlarına müdahalede bulunmak amacıyla ekiplerini yola çıkardı. ABB, sel bölgelerine müdahale etmek ve su taşkınlarından zarar gören yurttaşlara destek olmak için Ankara İtfaiyesi’ne bağlı 4 su altı arama-kurtarma dalgıcı ile 23 personelini, 24 motopomp ve 8 jeneratörünü de Şanlıurfa ve Adıyaman’a sevk etti.

ABB Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabında bugün yaptığı paylaşımda, “Şanlıurfa ve Adıyaman'da yaşanan sel felaketine müdahale etmek için 4 su altı arama-kurtarma dalgıcı, 6 araç, 23 personel, 24 motopomp ve 8 jeneratörle yola çıktık. Allah yardımcımız olsun, en kısa sürede orada olacağız” dedi.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş