Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 20.5622
  • Demokrat Gündem DOLAR : 19.1023
  • Demokrat Gündem STERLİN : 23.4477
r-227
Haberler / Politika

Arzu Çerkezoğlu’ndan ‘CHP’den aday oluyor’ iddiasına yanıt: Gündemimizde yok

17.03.2023 11:16:56

CHP‘de adaylık için ismi geçen Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu “Gündemimizde bir milletvekilliği adaylığı yok” dedi.

14 Mayıs TBMM ve Cumhurbaşkanı seçimleri için çalışmalarını sürdüren CHP, çok sayıda isimle milletvekili adaylığı için görüşme gerçekleştiriyor. Milletvekili adaylığı için  DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun ismi de gündeme geldi.

Konuya ilişkin BirGün’e konuşan Çerkezoğlu gündeminde milletvekili adaylığının olmadığını söyledi. Çerkezoğlu, şöyle konuştu:

“Dün gerçekleştirdiğimiz DİSK Başkanlar Kurulu’nda da değerlendirildiği gibi DİSK bu seçimlerin son derece tarihsel olduğunu görüyor. Yıllardır işçi haklarına darbe vuran, adaleti, demokrasiyi tahrip eden Başkanlık Sistemi’ni değiştirecek ve demokratik bir Cumhuriyet için adım olacak bir seçim bu. DİSK bu süreçte Genel Başkanından üyesine kadar etkili sorumluluk ve görevler almaya hazırdır. Böylesine bir yeniden kuruluş sürecinde bu sürecin, bu mücadelenin etkin bir parçası olacaktır. Ancak, gündemimizde bir milletvekilliği adaylığı yoktur.”

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş