Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 20.3824
  • Demokrat Gündem DOLAR : 18.8216
  • Demokrat Gündem STERLİN : 23.2444
Haberler / Politika

Bahçeli: 'HDP vakit kaybetmeden kapatılmalı'

24.01.2023 11:04:48

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'nin vakit katbetmeden kapatılması gerektiğini söyledi. HDP'ye kapatma davası üzerinden Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) de tepki gösteren Bahçeli, ''AYM'nin HDP'nin talebiyle kapatılma davasının seçim sonrasına bırakılmasını görüşecek olması adalet ilkeleri ile tamamıyla aykırıdır'' diye konuştu.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

''Adım adım 2023'e yürüyor geçmişten ilham alıyoruz. 1918'den 1923'e kadar geçen tarih serüveni, FETÖ darbe teşebbüsünden bugüne kadar benzerleri yaşanmıştır. 16 Nisan 2017 seçimiyle kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, ikinci demokratik atılım olmuştur. 16 Nisan halk oylaması, Türk milletinin kendi geleceğine, kararına aracısız sahip çıkmayı belgelemiştir.

''SIRTINI ZALİMLERE SIRTLANLARA DAYANIŞTIR''

Zillet ittifakı sırtını zalimlere sırtlanlara dayanıştır. Cumhur İttifakı ise varını yoğunu Türk milletine adamıştır. Kimin kiminle yürüdüğü dibine kadar bellidir. Dünya çapında hiçbir muhalefet partisi Türkiye'de muhalefet partileri kadar savruk acınası hallere düşmemiştir. İşin can alıcı noktası ise bu muhalefetin çok ciddi güvenlik sorununa dönüşmüş olmasıdır.

''VAKİT KAYBETMEDEN HDP KAPATILMALIDIR''

AYM'nin HDP'nin talebiyle kapatılma davasının seçim sonrasına bırakılmasını görüşecek olması adalet ilkeleri ile tamamıyla aykırıdır. Bu neyin görüşmesi neyin arayışı neyin hazırlığıdır? AYM şehitlerimizin dökülen kanlarını da seçim sonrasına bırakmayı görüşecek midir? HDP kapatılmalıdır hem de vakit kaybetmeksizin, kapısına kilit asılmalıdır. HDP'nin istedği ile AYM'nin davayı sulandırması doğru değildir.''

THE ECONOMIST DERGİSİ KAPAĞINA TEPKİ

Seçimler yaklaştıkça zehirli yılanlar ortaya çıkıyor. Bunlar aleyhimize kurgular yapan küresel üst aklın tercümanı olan karanlık odakların husumet aparatlarıdır.

ABD YÖNETİMİNE TEPKİ

Biden, muhalifleri açıkça destekleyerek Sayın Erdoğan'ın darbeyle değil seçimle devrilmesi gerektiğini ima etmiştir. Cumhurbaşkanımıza bedel ödetmeye kalkışan 85 milyon vatandaşımızı karşısında bulacaktır. İşte meydan, işte millet, kendine güvenen durmadan gelsin beri. ABD Türkiye'deki seçimleri zillet ittifakı aracılığıyla karıştırmak peşindedir.

İSVEÇ'TEKİ TAHRİK EYLEMİ
 

İsveç hükümetine hatırlatırım ki Allah tektir ordusu Türktür. İsveç'te bir sapık manyak şeytan piyonu yüce kitabımızı yakmıştır. Bu azgın provokasyona ifade ve düşünce özgürlüğü diyenler suç ortağıdır. İskandinav ülkeleri ABD'nin dublör ülkeleridir. Siyasi sonuçlarının analiz edilmemesi akıl dışıdır.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş