Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 20.3824
  • Demokrat Gündem DOLAR : 18.8216
  • Demokrat Gündem STERLİN : 23.2444
Haberler / Politika

Bitcoin çıkışı: Tüm dünyayı teslim alacaklar

23.01.2023 17:13:32

Uyuşturucu, terör ve vekalet savaşları paralarıyla ilgili yayılmanın dünyada daha yeni başladığını ifade eden İçişleri Bakanı Soylu, "Bunlar bitcoin ve çeşitli enstrümanlarla ülkeden ülkeye yayılmaktadırlar" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, organize suç çetelerinin karşısında gerçekleri çarpıtarak devleti küçük düşürmeye çalışmanın hastalıklı kafanın tezahürü olduğunu belirterek, “FETÖ’nün oyuncaklarına da FETÖ’den medet umanlara da teslim olmayacağız.” dedi.

Soylu, Antalya Belek Turizm Merkezi’nde düzenlenen KOM Stratejik Araştırmalar Kurulu Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, dünyada mali suç dalgalanmasının daha yeni başladığını belirtti.

Uyuşturucu, terör ve vekalet savaşları paralarıyla ilgili yayılmanın dünyada daha yeni başladığını ifade eden Soylu, şunları söyledi:

“Bunlar bitcoin ve çeşitli enstrümanlarla ülkeden ülkeye yayılmaktadırlar. Bunun da başında batının imparatorluğu var. Bir tek amaçları var. İstedikleri ülkeleri istikrarsız hale getirebilmek için organize suç şebekelerine taşıyıcılık görevi vererek kirli parayla ülkelerin huzurunu, asayişini ve kamu düzenini bozmaktır.

Bir taraftan meşru bir iş yapıyormuş gibi gözükerek orada, hem yasa dışı bahis ve şans oyunlarını birlikte koşturan ülkeler var. Bunu balkanlara, Malta ve Kıbrıs’a yaymak isteyen ve onların üzerinden de bize yaymak isteyen, kirli parayı buralarda hakim para haline getirebilmek için çaba sarf eden bütün etrafımızdaki coğrafyada, uyuşturucu paralarını dünyaya yaymaya çalışan bir batı aklı var. Buna teslim olmamak lazım.”

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş