Demokrat Gündem Demokrat Gündem
Demokrat Gündem Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 10.1103
  • Demokrat Gündem DOLAR : 8.5832
  • Demokrat Gündem STERLİN : 11.8592
Haberler / Yerel Yönetimler

Buca'nın tarihi köşkü kapılarını minik sanatçılar için açtı

29.07.2021 08:43:49

Buca'nın tarihi Fargoh Köşkü, kapılarını minik sanatçılar için açtı. Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi olarak hizmet veren köşkte, 7 -14 yaş arası genç sanatçı adayları, müzik ve satranç kurslarında sanata ilk adımı attı.

Buca Belediyesi, yaz tatilini verimli değerlendirmek isteyen çocuk ve gençler için çalışmalarını sürdürüyor. Belediye, ilçe genelinde açılan meslek edindirme ve hobi kursları kapsamındaki müzik ve satranç eğitimlerini Hacı Davut Fargoh Malikanesi olarak bilinen Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde (BBKSM) başlattı.

Tarihi köşkte Buca Halk Eğitim Merkezi eğitmenleri tarafından kurslara başlayan 7 - 14 yaş arası çocuklar, bağlama,  gitar, keman, piyano ve satranç öğrenmeye başladı.  Koronavirüs tedbirleri gereği kısıtlı katılımla gerçekleştirilen kurslarda toplamda 197 kursiyer sanatla buluştu. Gençleri ve çocukları küçük yaşlardan başlayarak sanat, spor ve bilime yönlendirmeyi toplumsal bir sorumluluk olarak gören belediyenin kursları kayıt aşamasından itibaren yoğun ilgi gördü. DHA

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş