Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 20.5532
  • Demokrat Gündem DOLAR : 18.8287
  • Demokrat Gündem STERLİN : 23.0672
Haberler / Politika

CHP'li Arslan'dan AK Partili Kaya'ya ‘Atatürkçülük’ çıkışı: ‘Sizden ders alacak değiliz’

23.01.2023 17:00:21

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın “CHP Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Atatürkçülükten uzaklaştı” çıkışına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Arslan, “Cumhuriyet için "Reklam Arası" ifadesini kullananlardan Atatürkçülük dersi alacak değiliz” dedi.

CHP’li Ednan Arslan, AK Partili Mahmut Atilla Kaya’nın yerel bir televizyon kanalında söylediği “CHP Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Atatürkçülükten uzaklaştı” sözlerine sert tepki gösterdi.

Sosyal Medya üzerinden yaptığı açıklamalar ile AK Parti ve Mahmut Atilla Kaya’yı hedef alan Ednan Arslan açıklamasında şunları söyledi:

ATATÜRKÇÜLÜK DERSİ ALACAK DEĞİLİZ

“Ulusal Bayramlarda Büyük Atatürk’ün adını anmayanlardan, Keşke Yunan galip gelseydi diyen Fesli Deli Kadir’i baş tacı edenlerden, Cumhuriyet için "Reklam Arası" ifadesini kullananlardan Atatürkçülük dersi alacak değiliz”

UYKULARINI KAÇIRIYOR OLSA GEREK Kİ…

Büyük Önderimiz Atatürk’ün ilkelerinin ışığında, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde iktidara yürüyen partimizin yaptıkları ve yapacakları uykularını kaçırıyor olsa gerek ki böyle mesnetsiz söylemlere başvuruyorlar. Siz önce ağlata ağlata görevden affını istediğiniz belediye başkanlarınıza bakın. Ne kusurları vardı da görev affı istediler onu açıklayın”

İKTİSAT BİR BİLİM DALIDIR

İktisat Kongresi; Ülkemizi içine soktuğunuz derin ekonomik krizin hesabını vermeden olmaz. İktisat bir bilim alanıdır. Bilim; bilgi, birikim ve liyakat ile olur. Türk Lirasının değeri artarsa; İşsizlik artar, Sanayi Üretimi durur, diye düşünen ışıltılı Bakanınızla mı İktisat Kongresi düzenleyeceksiniz? 20 yıl içinde Ülkemizi hapsettiğiniz “Beton Ekonomisi” ve dünyanın hiçbir yerinde, Ekonomi Biliminde karşılığı olmayan “faiz sebep enflasyon sonuç” teorisi ile hareket eden sizlerden mantıklı açıklamalar beklemiyoruz”

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş