İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 8.9804
  • Demokrat Gündem DOLAR : 7.5231
  • Demokrat Gündem STERLİN : 10.4287
Haberler / Yerel Politika

CHP'li Polat'tan o sözlere tepki: 'Kimse İzmirlinin hafızası ile dalga geçmesin'

22.02.2021 21:36:12

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın deprem konutlarının temel atma töreninde yaptığı Karabağlar çıkışına CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat'tan yanıt geldi. 

DEMOKRAT GÜNDEM-CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzmir ziyaretinde temel atma töreninde Karabağlar'ın gecekondu görüntüsünün ne zaman değişeceği ile ilgili kullandığı ifadelere tepki göstererek, "İmar planı olmayan alana, umut tacirliği yaparak ‘kura çekimi’ yapan siz değil misiniz? Arlı arından utanır; arsız onu korkuttum sanır" dedi. 

CHP'li Milletvekili Mahir Polat, yaptığı açıklamada, "Karabağlar’da 2012 yılında 17 mahalleyi içeren 540 hektarlık alan Büyükşehir ve Karabağlar Belediyesi’nin haberi olmadan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından riskli alan ilan edildi. 9 yıldır dönüştürülmeyen alan için iktidar hangi mantıkla modern bir kentten bahsediyor? Karabağlar’ın gelişimi ve bilime olan destek için, 80 hektarlık alan belediye meclisinden oybirliğiyle 'üniversite alanı' olarak geçmişken, neden konut ve AVM yapılsın diye çırpınıyorsunuz? İmar planı olmayan alana, umut tacirliği yaparak ‘kura çekimi’ yapan siz değil misiniz? Arlı arından utanır; arsız onu korkuttum sanır.Kimse İzmir halkının hafızası ile dalga geçmesin. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer ve İlçe Belediye Başkanlarımız gerekli özveriyi göstermektedir' ifadelerini kullandı. 

CUMHURBAŞKANI TEPKİ GÖSTERMİŞTİ 

Bayraklı'daki deprem konutlarının temel atma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katıldığı açılışta, Soyer'e dönerek, “Sayın başkan da burada. Şu Karabağlar’ı ne zaman farklı bir hale getireceğiz? Modern bir şehir haline getireceğiz. Doğrusu bunun özlemi, hasreti içindeyim. Güzel İzmirimize o bölge bu haliyle hiç yakışmıyor” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş