Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 10.1111
  • Demokrat Gündem DOLAR : 8.5600
  • Demokrat Gündem STERLİN : 11.9010
r-208
Haberler / Politika

CHP Liderinden 'erken seçim' açıklaması

24.04.2021 18:05:26

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, erken seçim için sonbaharı işaret etti. TELE1 ekranlarında soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, 'Cumhurbaşkanı adayı olacak mı?' sorusuna Millet İttifakı ile birlikte karar vereceklerini söyledi.

CHP Genel Başkan’ı Kemal Kılıçdaroğlu, TELE1’de gazeteci Merdan Yanardağ’ın sorularını yanıtladı.

SONBAHARDA ERKEN SEÇİM OLABİLİR 

"Sonbaharda bir erken seçim olabilir" diyen Kılıçdaroğlu, Yanardağ'ın 'Cumhurbaşkanlığına aday olacak mısınız' sorusuna, "Her partinin ayrı ayrı bir adayı mı olacak, yoksa anlaştığımız bir ortak aday mı çıkacak... Beraber oturup konuşacağız. Bizim ittifakın özünde demokrasi kültürü vardır" yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, açıklamasında şunları kaydetti: "Bizim ittifakımız, Millet İttifakı eşitler arasında bir ittifaktır. Her parti aynı ağırlıkta. Dolayısıyla biz, seçimler sırasında oturup konuşmak zorundayız. Bir konuyu değil, birden fazla konuyu. Bunlardan birincisi güçlendirilmiş parlamenter sistemden ne anlıyoruz. Elbbette ki bir aday olacak.Her partinin ayrı ayrı bir adayı mı olacak, yoksa anlaştığımız bir ortak aday mı çıkacak... Beraber oturup konuşacağız. Bizim ittifakın özünde demokrasi kültürü vardır. Cumhur İttifakı'nda ise tek adam kültürü vardur.O ne derse 'emredersiniz' diyorlar. Dolayısıyla hiç düşünmemize gerek yok, bizim adayımız muhterem diyorlar. Biz oturup konuşacağız, ona göre bir aday belirleyeceğiz."

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş