Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 10.0664
  • Demokrat Gündem DOLAR : 8.5252
  • Demokrat Gündem STERLİN : 11.8032
r-208
Haberler / Yerel Politika

CHP o soruyu pankartla sordu: 'Mafyadan 10 bin dolar alan kim?'

03.06.2021 14:30:59

CHP İzmir İl Başkanlığı. /128 milyar dolar nerede' afişinin ardından bu kez 'Mafyadan aylık 10 bin dolar alan siyasetçi kim?' pankartı astı. İl Başkanı Deniz Yücel de sosyal medya hesabından, "1 soru 1 cevap mafyadan aylık 10 Bin dolar alan siyasetçi kim?” sorusunu sordu. 

DEMOKRAT GÜNDEM-Suç örgütü lideri Sedat Peker'in yayınladığı videolardan birinde mafyadan aylık 10 bin dolar alan milletvekili olduğu iddiasında bulunmuştu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise katıldığı bir programda bu milletvekilinin kim olduğuna dair bilgisi olduğunu ancak adını salt Cumhuriyet Savcısına verebileceğini belirtmişti. 

Peker'in bu iddialarının ardından CHP, bu siyasetçinin kim olduğu sorusunu sormaya başladı. CHP İzmir İl Başkanlığı binasına pankart asılarak, mafyadan aylık 10 bin dolar alan siyasetçinin kim olduğu sorusunun yazılı olduğu bir pankart asıldı. 

 

DENİZ YÜCEL: SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ 

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ise sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Yücel, “1 Soru 1 Cevap. Mafyadan aylık 10 Bin Dolar alan siyasetçi kim? Akp’li İçişleri Bakanının çok iyi bildiği ama açıklamaya cesaret edemediği ismi öğrenene kadar sormaya devam edeceğiz!”

Öte yandan Sedat Peker bu siyasetçinin kim olduğunu 9. videosunda açıklayacağını duyurdu. 

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş