Demokrat Gündem Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 17.5417
  • Demokrat Gündem DOLAR : 16.3975
  • Demokrat Gündem STERLİN : 20.6794
Haberler / Yerel Politika

Deva Partisi'nde kongre heyecanı/İl Başkanı Ösen: 'Biz sözümüzün arkasında dururuz'

21.01.2022 15:46:11

İzmir'deki örgütlenme çalışmalarını hızla sürdüren DEVA Partisi İzmir İl Başkanlığı 24 ilçede örgütlenmesini tamamladı. İl başkanlığı binasında bugün gerçekleşen Karşıyaka 1. Olağan Kongresi'nde konuşan DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, ülkenin, İzmir'in ve vatandaşın nabzını tuttuklarını belirterek, partilerinin yükselen bir grafik sergilediğini ve Millet İttifakı için de önemli bir siyasi güç olduğunu belirtti. Ösen, "Biz, diğer siyasi partilerin aksine hizalanmış oy gruplarını rahatsız etmemek için dilimizi ısırmayız, sözümüzün arkasında dururuz" dedi. 

DEMOKRAT GÜNDEM-Karşıyaka Kongresi'nde konuşan DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, gece-gündüz demeden çalıştıklarını, partilerini ve programlarını halka anlattıklarını belirterek, partilerindeki üyelik çalışmalarını da hızlandırdıklarını söyledi. 

Başkan Kaya, İzmir'de kuruldukları bir yıldan bu yana yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarını dile getirerek, partilerinin çizgisinden sapmadan mağdurların, haklıların ve ezilenlerin yanında olduğunu söyledi. 

İl Başkanı Ösen,  "Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın çözüm odaklı açıklamalar, radikal kesimlerin tepkisi ve linç kültürünün getirdiği saldırganlıklarla tartışmaya açıldı. Belirtmek isterim ki; Genel Başkanımız dün hangi çizgideyse bugün de aynı çizgidedir. Sayın Babacan mağdurların, ezilmişlerin ve haklıların yanındadır. Şunun altını çizmek isterim: DEVA partisi siyaseten sağa sola değil insana ve insanlığa bakmaktadır. Biz, diğer siyasi partilerin aksine hizalanmış oy gruplarını rahatsız etmemek için dilimizi ısırmayız, sözlerimizin arkasında dururuz” ifadelerini kullandı. 

KARŞIYAKALILARIN DEVA BULMASI İÇİN... 

 

Karşıyaka'da da durmadan çalışacakları sözünü veren Seda Kaya Ösen, "Yoksulluğun kol gezdiği bugünlerde kimleri sanatçıların kıyafetleri üzeninden gündemi değiştirmeye çalışırken sokakların nabzını tutan bizler vatandaşların sorunlarını gündemde tutuyoruz ve çözümleri aramaya çalışıyoruz. Zengin, fakir, genç, yaşlı ayrımı yapmadan toplumun her kesiminden insanımızla temasa geçtik. Aynı ruhu Karşıyaka’da da gösteriyoruz. Karşıyakalıların DEVA bulması için durmadan ve yorulmadan partimizi ve projelerimizi vatandaşlarımıza anlatacağız” sözleriyle açıklamalarını tamamladı. 

REYHAN GÜVEN: CANLA BAŞLA ÇALIŞIP KAZANMAYI HEDEFLİYORUZ 

Kongrede konuşan DEVA Partisi Karşıyaka İlçe Başkanı Reyhan Güven de, "Hep birlikte iyi bir ekip olarak Türkiye’nin DEVA’sının tek olduğunu ilçemizde anlatmaya devam edeceğiz. Karşıyakalıları ve İzmirlileri yanımızda görmek bizi mutlu ediyor. Her gün çoğalan üyelerimizle daha da cesaretleniyoruz. Umuyoruz ki bu kongre Karşıyaka DEVA için bir başlangıç olacak. Daha çok üyeyi partimize kazandırmaya devam edeceğiz Önümüzdeki seçim için canla başla çalışıp kazanmayı hedefliyoruz” dedi.

 

 

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş