Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 20.6839
  • Demokrat Gündem DOLAR : 19.1183
  • Demokrat Gündem STERLİN : 23.5706
r-227
Haberler / Politika

DEVA Partisi'nden 'Hayat Türkiye' projesi

19.03.2023 17:46:13

DEVA Partisi, uzun süredir üzerinde çalıştığı şehirleşme projesinin çok yakında açıklanacağını reklam filmiyle duyururken, projenin adının "Hayat Türkiye" olacağını açıkladı.

DEVA Partisi, “Hayat Türkiye” adlı bir proje hazırlığında olduğunu duyurdu. Partinin sosyal medya hesabından paylaşılan animasyonda, DEVA Partisi’nin benimsediği şehirleşme modeli resmedildi. Videoda, “Hayat Türkiye, çok yakında” ifadeleri kullanıldı.

Geleneksel Anadolu mimarisindeki hayatlı evlerin örnek gösterildiği filmde, “Son 20 yılda kentlerimizin hepsi birbirinin aynı, altyapıları sorunlu, yılları eksik binalarla doldu. Sadece bina yapmayı düşünenler ‘hayat’ı unuttular” denildi.

'HAYAT DOLU ŞEHİRLEŞME DEVADIR'

Proje, “Oysa bir evi ev yapan içindeki ‘hayat’ olduğu gibi, bir şehri şehir yapan da içindeki ‘hayat’. Kentlerimiz planla, programla, insanı ve doğayı odağına alan biçimde özenle büyümeli. Biz DEVA Partisi olarak bu konu üzerinde yıllardır çalışıyoruz. Kimseyi mağdur etmeden, kimseyi oldu bittiye de getirmeden. Modern, güvenli, sorunsuz, hayat dolu şehirleşme devadır” sözleriyle tanıtıldı.

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş