Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 20.8825
  • Demokrat Gündem DOLAR : 19.1878
  • Demokrat Gündem STERLİN : 23.7836
r-227
Haberler / Spor

Galatasaray Florya'dan taşınıyor: Başkan Özbek duyurdu

15.03.2023 16:18:15

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, mart ayı divan kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu. yeni projelerle ilgili son durumu paylaşan Özbek, sezon sonu kulüp tesislerinin Florya'dan Kemerburgaz'a taşınacağını açıkladı.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, mart ayı divan kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu. yeni projelerle ilgili son durumu paylaşan Özbek, sezon sonu kulüp tesislerinin Florya'dan Kemerburgaz'a taşınacağını açıkladı.

"BANKALAR BİRLİĞİ ANLAŞMASI EN BÜYÜK ENGEL"

Başkan Özbek'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bankalar Birliği anlaşmasından kulübün faydasına olacak şekilde ayrılmak istediklerini belirten Özbek, "Bankalar Birliği anlaşması bizim önümüzdeki en büyük engeli oluşturuyor. Önümüzde Mecidiköy ve gayrimenkul geliştirme projesi olmasaydı Florya'daki adımları atmamız mümkün değildi. Hedefimiz Bankalar Birliği anlaşmasından en uygun zamanda en faydalı olacak şekilde çıkmaktır. Şu anda var olan koşullarla ve faizlerle çıkmak istemiyoruz. Florya projesinden yaratacağımızı geliri, sadece bu amaç için kullanabilmek için bloke edeceğiz." açıklamasında bulundu.

"1,5 MİLYAR TL GELİR GETİRECEK"

Mecidiyeköy projesinin önemine dikkat çeken Özbek, "Daha önceden sizleri bilgilendirdiğim gibi Mecidiyeköy projemiz vardı. Galatasaray'ın yolunu açacak bir proje. Bugün rezidans olarak satılmasının faydasını genel kurulda da anlatmıştım. Mecidiyeköy projesi, çıkış noktamızın başladığı yer. Getiri 1.5 milyar TL olabilecek bir proje. Bundan sonraki projemiz de Florya projesi. Riva'da bizim yaklaşık 130-140 tane villa var bize ait. Artan maaliyetler bizi ilgilendirmiyor. Biz, kaça satıldığına bağlı olarak kasamıza girecek tutarı hesaplayabiliyoruz. Bugün itibariyle 2 milyar TL'ye yakın bir gelirimiz olacak." ifadelerini kullandı.

"SEZON SONU TAŞINIYORUZ"

Özbek kemerburgaz projesi ile ilgili ise şu ifadeleri kullandı: "Çalışmalara başladık. Ağustos, eylül gibi tamamlayıp Florya'daki yerleşkeyi Kemerburgaz'a taşıyacağız. Galatasaray'ın kendine yakışan tesislere kavuşması lazım. Florya, bizim ismimize yakışmıyor. Burayı yapanlara teşekkür ederim, 30 yıl önce yapıldı ve en gözde tesisti ancak sonrasında bir çivi bile çakılmadı. Artık Galatasaray'a yakışır bir tesis inşaatına başladık. Amacımız sezon sonuna yetiştirmek ve Florya'dan buraya taşınmak."

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş