Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 10.0664
  • Demokrat Gündem DOLAR : 8.5252
  • Demokrat Gündem STERLİN : 11.8032
r-208
Haberler / Güncel

İzmir'de haciz dehşeti! Avukatı rehin aldı

15.06.2021 17:28:24

Bayraklı ilçesinde haciz işlemi sırasında avukat ilahla rehin alındı. Avukat güvenlik güçlerinin yardımıyla kurtuldu. Avukat Ege Üniversitesi Hastanesinde tedavi altına alındı.

DEMOKRAT GÜNDEM- Bayraklı ilçesinde haciz işlemi sırasında bir avukat silahla rehin alındı. İzmir Barosundan yaıplan açıkamada rehin alınan avukat güvenlik güçlerinin yardımıyla kurtuldu. Avukatın sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken Ege Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

İŞTE O AÇIKLAMA: 
Baromuz üyesi bir meslektaşımıza İzmir Bayraklı'da haciz işlemi için bulunduğu iş yerinin önünde saldırıda bulunulmuştur. Meslektaşımızın başına silah dayanmış, kendisi yere yatırılmış, boynuna ayakla basılmak suretiyle ölüm tehdidinde bulunulmuştur. Meslektaşımızın güvenlik güçlerinin yardımıyla can güvenliği sağlanmıştır. Meslektaşın genel durumu iyi olup şu anda Ege Üniversitesi Hastanesi'nde tedavisine devam edilmektedir. İzmir Barosu olarak hastanede bulunan meslektaşımızın sağlık durumu yerinde takip edilmektedir.

Söz konusu elim olay son yıllarda avukatlık mesleğine yönelen değersizleştirme girişimleri ve saldırıların bir sonucudur. Başta siyasetçiler, kamu görevlileri ve basın olmak üzere tüm toplumun avukatlığın savunmanın temsilciliğini yapan bir kamu mesleği olduğunu unutmaması gereklidir. Mesleğe yönelik saldırıların devamı halinde avukatların her geçen gün daha fazla tehdit altına gireceği aşikardır. İzmir Barosu olarak mesleğe ve meslektaşlarımıza yönelik tüm saldırıların sonuna dek kararlılıkla karşısında olacağız. Saldırıya dair başsavcılıkla görüşmeler yapılmış olup etkin bir soruşturma yapılması için hukuki süreç baromuz tarafından sürdürülmektedir. Meslektaşımıza, yakınlarına ve avukatlık camiasına geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş