Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 20.5622
  • Demokrat Gündem DOLAR : 19.1023
  • Demokrat Gündem STERLİN : 23.4477
r-227
Haberler / Çevre - İklim

Korkutan uyarı: Yeniden çok kuvvetli yağış geliyor...

18.03.2023 09:05:34

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, yarın akşam Adana'nın doğusu, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Adıyaman'da çok kuvvetli yağış beklendiğini ifade ederek uyarılarda bulundu.

Deprem bölgelerinde etkili olan yağışlar, Adıyaman ve Şanlıurfa ilçelerinde sel felaketine neden oldu. Felakette 18 kişi yaşamını yitirirken bölge için yağış uyarıları gelmeye devam ediyor.

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, çok kuvvetli yağış uyarısı yaptı.

Ökten paylaşımında, “Yarın (Cumartesi) akşam Adana'nın doğusu, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Adıyaman'da çok kuvvetli yağış bekleniyor. Yağış miktarı geçen seldeki kadar olmasa da; sıkıntı yaratabilecek boyutta. Tedbir alınmalı...” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya platformu Twitter’da çok sayıda kişinin takip ettiği Hava Forum isimli hesaptan yapılan paylaşımda, radar görüntülerine yer verilerek şu sözlere yer verdi: “Deprem bölgesi Kahramanmaraş ve Gaziantep'te sağanak yağmur etkili oluyor."

"Cumartesi gecesi ve pazar ise daha ağır yağış riski bulunmaktadır. Çukurlardaki ve dere kenarındaki çadırlarda kalan depremzedeler dikkatli olmalı, yetkililere duyurulur...”

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş