Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 10.3542
  • Demokrat Gündem DOLAR : 8.6749
  • Demokrat Gündem STERLİN : 12.1270
Haberler / Politika

Muharrem İnce İzmir'den seslendi: 'Senin yerin tam da Memleket Partisi'

05.06.2021 16:26:44

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İzmir’de yaptığı açıklamayla oy verdikleri partiden memnun olmayanları partisine katılmaya davet etti. Yıl sonuna kadar örgütlenmelerini tamamlayıp birinci parti haline geleceklerini söyleyen İnce, “Birinci parti nasıl olunur, herkes görecek” dedi. İnce anadilde eğitimle ilgili söylediklerinin çarpıtıldığını da vurgulayarak, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

DEMOKRAT GÜNDEM- Partisinin İzmir il başkanlığı binasının açılışı öncesinde İzmirlilere seslenen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, AK Parti, CHP, HDP, İYİ Parti, MHP’ye oy verip de memnun olmayan seçmenlere seslenerek, partilerine destek vermeye davet etti.

Anadilde eğitimle ilgili yaptığı açıklamaların sosyal medyanın gündemine oturması üzerine İzmir’den konuya açıklık getiren Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, sözlerinin çarpıtıldığını söyledi.

SİYASETÇİLER TARTIŞMASIN, DİL UZMANLARI-EĞİTİMCİLER TARTIŞSIN DEDİM

Muharrem İnce, “Şöyle manşet atmış; ana dilde eğitim pedagojiye aykırı. Bu bir kere yalan. Böyle bir cümle kuranın zeka sorunu vardır. Ben size anlatayım; korkmadan, kıvırmadan, kandırmadan. İdeoloji, felsefemiz nettir. Diyarbakır’da megri megri, İzmir’de Atatürkçü olmayacaksın. Bizim siyasetimiz böyle olacak. Çocuğun üstün yararı, yani evinde konuştuğu dil mi çoğunlukla konuşulan dil mi? Hangisi ile matematik öğretirsen çocuk daha iyi anlar? Eğitimciler tartışır bunu. Bu bir dilim, siyasetçiler tartışmasın, dil uzmanları, pedagoglar tartışsın, dedim. Eğmiş, bükmüş” dedi.

BİRİNCİ PARTİ NASIL OLUNUR, HERKES GÖRECEK

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, yıl sonuna kadar örgütlenmelerini tamamlayıp birinci parti haline geleceklerini dile getirerek, “Bir hafta on günde 48 örgütümüz var. Yaz sonunda göreceksiniz, bir yaz sonuna bakın sonbahara, bir de yılbaşına bakın; birinci parti nasıl olunur, herkes görecek” diye konuştu.

MUHARREM İNCE’NİN KONUŞMASININ SATIR BAŞLARI:

AK PARTİ’YE OY VERMİŞSİN AMA….

Yargıya güven dip yapmış. Hakimler ve savcılar bile güvenmiyor yargıya. Böyle bir ortamda gidiyorsun iktidarla anlaşıyorsun. 13 üyenin bir tanesine tav oluyorsun. Bir elma şekeri veriyorlar sana, susuyorsun. Sen bu yargıyı toptan AKP’ye teslim ediyorsun. Yazık günah buna. Kendine özgüvenin yok, dostlarına güveniyorsun. Böyle bir siyaset olmaz. 20 yıldır AK Parti’ye oy verip bugün yeter artık, bunlara oy vermeyeceğim ama elim diğerlerine de gitmiyor diyenlere sesleniyorum; senin yerin tam Memleket Partisi, gel buraya gel.

CHP’YE ZORLA OY VERİYORUM DİYENLER, SENİN YERİN DE TAM BURASI

Biz Atadan dededen Atatürkçüyüz. CHP’den başka partiye oy vermeyiz, ne yapalım AKP’mi gelsin, kerhen veriyoruz. Özellikle İzmir’de çok var. Memnun değilim bu partiden, ne yapayım zorla Allah kahretsin CHP’ye zorla oy veriyorum diyenler var. Senin yerin tam da burası.

ÜLKÜCÜYÜM AMA PARTİYİ ERDOĞAN’IN PEŞİNE TAKTILAR DİYENLER...

Ben ülkücüyüm, ama bu MHP’yi, (harbiden de ülkücüyüm, eşimin adı ülkü) Erdoğan’ın peşine taktılar, elim diğerlerine de gitmiyor diyorsan, senin geleceğin yer tam Memleket Partisi

İYİ PARTİ, HDP’YE OY VERENLER SİZİN DE YERİNİZ...

Ben CHP’ye kızmıştım, İYİ Parti’ye gitmiştim. Boşlukta kalma, senin yerin de burası, seni de bekliyorum. Ben HDp7ye oy veriyorum, ama Türkiye partisi olamıyor, terörü kınamıyorlar diyorsan gel kardreşim, senin yerin Memleket Partisi.

UMUTSUZSAN GEL MEMLEKET PARTİSİ’NE

Sandığa gitmiyorum diyorsan, bu düzen değişmez diyorsan, umutsuzsan, gel Memleket Partisi’ne diyorum. Bunu birlikte başaracağız. Türkiye’nin bu kötü gidişine birlikte el koyacağız. Meydanlarda kavga etmeyeceğiz. Savaşa değil seçime giriyoruz. Onlar bizim düşmanlarımız değil, rakiplerimiz. Siyasete nezaketi getireceğiz. Mizahı getireceğiz mizahı. Siyasete zekayı getireceğiz zekayı.

ASLA SOSYAL MEDYADA HAKARET ETMEYECEKSİNİZ 

Bizim bir ayağımız Ankara’da bir ayağımız Washington’da, Moskova’da, Tahran’da değil. aklı, yüreği, beyni Ankara’da olan yurtseverleriz biz. Bizim partimize gönül vaerenlere sesleniyorum, yakında üye olacak olanlara sesleniyorum; birinci şartımız, asla sosyal medyada kimseye hakaret etmeyeceksiniz, kimseye. Kimseyi ötekileştirmeyeceksiniz. Sakın oralarda hakaretler olmasın. Mesela bizim birinci sloganımız mavi. Yani önce memleket. Bu memleketi baş tacı yapacağız.

ADALET, BAĞIMSIZ YARGI, HUKUK LAZIM

Sonra bu memlekette adalet, bağımsız yargı, hukuk lazım. Adalet yetmez vicdan da lazım vicdan. Millet açlıktan ölürken, 100 üzeri müzisyen intihar etmişken sarayda oturmak hukuka uygun olabilir ama vicdana uygun değil vicdana.

BİZ KİMSEYE DİŞ BİLEMİYORUZ İŞ BİLİYORUZ

Herkesin bir işi olacak. Bunu birlikte sağlayacağız. İkinci sloganımız; diş bilemiyoruz iş biliyoruz. Biz kimseye diş bilemiyoruz. Ama biz işi biliyoruz, bu ülkeyi adam gibi, namusluca, hukuka uygun şekilde yöneteceğiz. Bizim sloganlarımız belli. Birisi 3H. Huzur vaat ediyoruz huzur. Hakkaniyet vaat ediyoruz hakkaniyet. Ve biz millete huzur, hakkaniyet ve hukuk vaat ediyoruz, hukuk. Bağımsız, tarafsız, saygı duyulan, güvenilen bir hukuk.

TÜM ÖĞRENCİLERE HIZLI VE ÜCRETSİZ İNTERNET OLACAK

Cumhurbaşkanlığı kampanyasında söylemiştim; Erdoğan seçilirse dolar 8-10 lira olur demiştim. Oldu mu? Oldu. Çocuklar iş bulmaya gittiklerinde ne zaman mezunsun diye soracaklar, pandemi döneminde mi? Öyleyse işe almayacaklar. Çünkü kayıp bir nesil geliyor. Bu beceriksizler, çocuklara internet veremediler. Bilgisayarları yok. Bir bilgisayara 4 kardeş eğitim almaya çalışıyor. Sizlere söz veriyorum; memleket partisi’nin iktidarında bütün öğrenciler, öğrenim yaşamları boyunca internete hızlı ve ücretsiz ulaşacak. Bu kadar!

SARAYDAN PARA ALAN ŞEREFSİZ KİM, ONU BULALIM HADİ

Türkiye’nin haline bakın, mafya yargıya yol gösteriyor. 10 bin dolar maaş alan siyasetçiler var. O meclisteki tüm partilere sesleniyorum; temiz siyaset istiyorsanız, gelin saraydan para alan şerefsiz kim, onu bulalım hadi. Gelin! Koltuğa yapıştırıp oralardan insanlara iftira atmayacaksın.

BİZ MAAŞINI ZIKKIMLANAN İNSANLAR OLMAYACAĞIZ

Biz itaat etmeyenleriz. Biz özgürlüğü seçenleriz, demokrasiyi, hukuku seçenleriz. Bir soğan soyulurken yaşarıyor da gözler, hazine soyulurken aldırmıyor öküzler, diyor şair. Boşuna inat etme hemen salla başını, uslu otur zıkkımlan maaşını diyor. Biz kenara çekilip, maaşını zıkkımlanan insanlar olmayız. Mücadele edeceğiz ve kazanacağız hep birlikte.

YOL DA GÖSTERECEĞİZ

Sadece muhalefet edip, eleştiren değil zaman zaman yol da göstereceğiz. Dolar 10 kuruş arttığında dış borcumuz 45 milyar lira artıyor. Yani şakası yok bunun. Ciddi bir konu. Erdoğan’ın bir faiz takıntısı var.

EY ERDOĞAN, BAK FAİZİN DÜŞMESİNİ İSTİYORSAN

Ey Erdoğan, bak faizin düşmesini istiyorsan, dövizin çıkmasını istemiyorsan üretimi arttıracak, riskleri azaltacaksın. Hukuk devleti olacaksın hukuk. Bunu yapmazsan faiz düşmez. Ben dolar 8-10 dolar olacak dediğimde gülüyorlardı. Şimdiden sonra gökyüzü zaten.

DÜRÜST, DENETLENEBİLİR BİR DEVLET

Bizim 3H’yi anlattım. Bir de 3D projemiz var. Dürüst devlet. TÜİK’ine güvenilen devlet. Denetlenebilir bir devlet. Sayıştay raporlarının saklanmadığı bir devlet. Ve dijital bir devlet dijital.

TÜRK İLE KÜRT’Ü BARIŞTIRACAĞIZ

Diğer projemiz 3D. Barışacağız. Ne demek bu? Alevi ile sünniye barıştıracağız. Kavga mı ediyorlar? Hayır. Haksızlığa uğrayanları. Kürt ve Türk’ü barıştıracak, terörü bitireceğiz. Madenci ile çevreciyi barıştıracağız.

BEN EĞİTİMCİLER, PEDAGOGLAR TARTIŞSIN DEDİM

Cahil adamlar. Şöyle manşet atmış; ana dilde eğitim pedagojiye aykırı. Bu bir kere yalan. Böyle bir cümle kuranın zeka sorunu vardır. Ben size anlatayım; korkmadan, kıvırmadan, kandırmadan. İdeoloji, felsefemiz nettir. Diyarbakırda megri megri, İzmir’de Atatürkçü olmayacaksın. Bizim siyasetimiz böyle olacak. Çocuğun üstün yararı, yani evinde konuştuğu dil mi çoğunlukla konuşulan dil mi? Hangisi ile matematik öğretirsen çocuk daha iyi anlar? Eğitimciler tartışır bunu. Bu bir dilim, siyasetçiler tartışmasın, dil uzmanları, pedagoglar tartışsın. Eğmiş, bükmüş. Türkiye’de iki kesim var; yüzde 5 bu tarafta. Yüzde 5 bu tarafta. Bunların bir yüzde 5’i PKK7yşa terörist diyemeyen bölücüler. Öbürü de Kürtler’i tanımayan, sanki onlar bu ülkede yaşamıyor, ilkel-çağdışı kafada olanlar. Yüzde 5 bu tarafta, yüzde 5 bu tarafta. Ama yüzde 90 makul bir çoğunluk var. İşte biz bu yüzde 90 makul çoğunlukla buluşturacağız Türkiye’yi.

ALMANYA’DAKİ TÜRKLER MİSAFİR, KÜRTLER İSE EV SAHİBİ DEDİM

Sabah biri yazmış; okullarda Kürtçe öğretilebilir dedin diyor. E dedim diyorum. Almanya’da Türklere Türkçe eğitim yapılıyor mu diyor. Almanya’daki Türkler misafir, Kürtler ev sahibi dedim. İkisi birbirine benzemez dedim. Arkadan terörizme destek diyor. Kürtçe eğitime karşı çıktın dedi. Ben de bu faşist, terörist yüzde 5 ile bu taraftaki yüzde 5, her ikisi de bana karşı çıkıyorsa, demek ki biz doğru yoldayız. Hiçbir problemi, İzmir’de farklı Şırnak’ta farklı konuşmayacağız.

BİRİNCİ PARTİ NASIL OLUNUR HERKES GÖRECEK

Bir hafta on günde 48 örgütümüz var. Yaz sonunda göreceksiniz, bir yaz sonuna bakın sonbahara, bir de yılbaşına bakın; birinci parti nasıl olunur, herkes görecek.

BU MİLLETİ CANINDAN BEZDİRDİLER

Bu milleti 19 senede canından bezdirdiler. Tarımını, eğitimini bitirdiler. Gençler yurtdışına gitmek için fırsat kolluyor, gelecekten umutsuz. Biz bu umutları yeniden yeşerteceğiz, yeniden. Yeniden ayağa kaldıracağız yeniden, bu sefer yarım kalan işimizi tamamlayacağız hep birlikte.

İzmir Memleket Partisi il binamız vatana millete İzmirlilere, hepimize hayırlı uğurlu olsun.

 

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş