Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 10.4220
  • Demokrat Gündem DOLAR : 8.7655
  • Demokrat Gündem STERLİN : 12.1637
Haberler / Yerel Yönetimler

Narlıdere'nin üretici kadınları iş başında

10.06.2021 12:28:53

Narlıdere Belediyesi Üretici Kadın Kooperatifi, Urla’daki kooperatiflerin  topraksız tarım ile yetiştirdiği 175 kilogram çileği satın alarak, reçel yapımına başladı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Kadın  kooperatifimiz el emeği ile mevsiminde üretimler yapmaya devam ediyor" dedi.

EL EMEĞİ REÇELLER SATIŞTA!
Narlıdere Belediyesi Üretici Kadın Kooperatifi, doğa dostu üretim ile  mevsimine uygun ürünleri satın alarak hem üreticiye katkı sağlıyor hem de  ürünlerin işlenme aşamasında kadınlara kazanç kapısı oluyor. Urla'dan satın alınan 175 kilo çilek ile mevsiminde hem reçeller yapılıyor hem de  kurutularak satışları gerçekleştiriliyor. Kadınların el emeği ile ürettikleri ürünleri satın almak isteyenlerin, Narlıdere Belediyesi Üretici Kadın Kooperatifi ile iletişime geçmesi yeterli oluyor."MEVSİMİNDE VE HİJYENİK ÜRETİM"
Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin "Üretici Kadın Kooperatifimiz  mevsimine uygun  çeşitli gıdalar ile hijyenik bir şekilde üretim gerçekleştiriyor. Satın aldığımız yerli ve doğal çileklerle reçel ve kurutmalıklarını yapıyor, halkımız ile buluşturuyor. El emeğine değer vermeyi sürdüreceğiz. Üretici kadınlarımızı kutluyorum" dedi.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş