Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 20.8825
  • Demokrat Gündem DOLAR : 19.1878
  • Demokrat Gündem STERLİN : 23.7836
r-227
Haberler / Politika

Ömür Şanlı milletvekili adaylığı için yola çıktı

17.03.2023 11:53:09

Türk Kızılayı Konak Şube Başkanı Ömür Şanlı milletvekili adaylığı için başvuru yaptı. AK Parti’den adaylık dosyası alan Şanlı, 2014-2019 yılları arasında Konak Belediyesi’nde meclis grup başkanvekilliği görevinde bulunmuştu.

İzmir siyaset, sivil toplum ve iş dünyasının yakından tanıdığı isim olan Türk Kızılayı Konak Şube Başkanı Ömür Şanlı milletvekili adaylığı için yola çıktı. AK Parti Genel Merkezi’nden başvurusunu yapan Şanlı, İzmir 1. Bölge Milletvekili aday adaylığı için dosyasını teslim etti.

2014-2019 yılları arasında Konak Belediye Meclisi’nde AK Parti Grup Başkanvekilliği görevinde bulunan Şanlı, çeşitli ihtisas komisyonlarında da çalışmalar yürütmüştü.

Halen aktif olarak 16 yıldır Kordon İşadamları Derneği Başkanlığı görevini sürdüren Şanlı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile birlikte ortak çalışmalara imza attı.

Türk-Yunan İşadamları Derneği’ni kurarak İzmir’de ticari faaliyetlere de katkı sunan, Balkan kökenli Şanlı’nın Batı Trakya ve Balkanlara yönelik çalışmaları Türkiye’deki Balkan-Rumeli dernekleri tarafından desteklenmişti.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş