Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 20.8825
  • Demokrat Gündem DOLAR : 19.1878
  • Demokrat Gündem STERLİN : 23.7836
r-227
Haberler / Dünya

Polis, İngiltere Başbakanı Sunak'ı uyardı: 'Köpeğinize tasma takın'

15.03.2023 13:02:46

Londra Metropolitan Polisi, bir polis memurunun, köpeği Nova'yı Hyde Park'ta tasmasız bir şekilde gezdirmesi üzerine İngiltere Başbakanı Rishi Sunak'ı uyardığını açıkladı.

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Hyde Park'ta köpeği Nova'yı tasmasız bir şekilde gezdirdiği bir TikTok videosuna yansıyan İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, polisin uyarısı ile karşılaştı. Londra Metropolitan Polisi, videoda Sunak ve ailesinin tasmasız köpek gezdirmenin yasak olduğu Hyde Park'taki görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması üzerine bir açıklama yaptı.

Polisin tasmasız köpek gezdirildiğinden haberdar olduğunu kaydeden Londra Metropolitan Polisi, açıklamasında, "Hyde Park'ta tasma olmadan köpek gezdirildiğini gösteren bir videodan haberdarız. Orada bulunan bir polis memuru, bir kadınla konuştu ve kendisine kuralları hatırlattı. Köpek yeniden tasmaya bağlandı" ifadelerini kullandı. 

YAKIN KORUMA EKİBİNDEN BİR POLİS SUNAK'I UYARDI

Rishi Sunak ve eşine kuralları hatırlatanın başbakanın yakın koruma ekibinden bir polis memuru olduğunu kaydeden BBC'nin haberine göre, söz konusu videoda önce çiftin Labrador cinsi köpeği Nova'nın parkta özgürce gezdiği, ardından Sunak'ın Nova'yı tuttuğu ve eşinin Nova'ya tasma taktığı görülüyordu. 

Ne zaman çekildiği belli olmayan videonun ardından polis, konuyla ilgili başka bir işlem yapılmayacağını açıklarken, Başbakan Rishi Sunak'ın özür dileyip dilemeyeceği sorulan bir başbakanlık sözcüsü konuya ilişkin yorum yapmadı. 

Sunak daha önce de sosyal medya hesapları için çekilen bir videoda hareket eden araçta emniyet kemersiz yolculuk yaptığı görüldüğü için 100 pound para cezası almıştı. 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş