Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 10.3542
  • Demokrat Gündem DOLAR : 8.6749
  • Demokrat Gündem STERLİN : 12.1270
Haberler / Yerel Politika

Saadet Partisi'nden Geçim İttifakı kampanyası: 'Mızrak çuvala sığmıyor'

11.06.2021 12:37:20

Ülkenin asıl meselesi “Seçim değil, Geçim İttifakı” diyen Saadet Partisi; yaşanan geçim sıkıntısına farkındalık oluşturmak, herkesin sesi olabilmek, sorunlara çözüm üretebilmek adına Geçim İttifakı kampanyası başlattı. Görüşü ve partisi ne olursa olsun geçim mücadelesi veren herkesle ittifak yapmayı amaçlayan Saadet Partisi, Türkiye genelinde yürütülecek kampanya kapsamında İzmir'de yapılması planlanan etkinliklerin startını basın toplantısı ile verdi.

MUSTAFA ERDURAN: HERKESİ GEÇİM İTTİFAKI'NA DAVET EDİYORUZ 

Geçim İttifakı hakkında bilgi veren İzmir İl Başkanı Mustafa Erduran, “Biz Saadet Partisi olarak; hayat pahalılığına, adaletsiz gelir dağılımına, üretmeyen ekonomiye, işsizliğe, ağır vergilere, itibar uğruna yapılan israflara karşı çıkan tüm vatandaşlarımızı, hepimizin ortak gündemine, Geçim İttifakı’na davet ediyoruz” dedi.

ERDURAN: ARTIK MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR 

Siyasetteki skandalların, ekonomideki beceriksizliklerin ve salgın sürecinin insanları patlama noktasına getirdiğini kaydeden Erduran, “Çetelerin ortaya çıkması, mafyanın türemesi, mide bulandırıcı siyaset-medya-mafya üçgeninin oluşmasının temel nedeni yanlış yönetim anlayışıdır. Bu anlayışta olanlar ise milletin geçim derdini umursamamaktadır. Ne siyasette ne de ekonomide artık mızrak çuvala sığmıyor, beceriksizliğin bedeli yanlış politikalarla halkımıza ödetiliyor ve gelecek nesillerimize dahi fatura ediliyor. Biz Saadet Partisi olarak, insanımızın, ülkemizin, devletimizin sorunlarını konuşuyor, iktidarın yanlış politikalarını eleştiriyor ve bunların çözüm yollarını gösteriyoruz.” diye konuştu.

MİLYONLARIN GEÇİM DERDİNİ GÖRMÜYORLAR

Vatandaşların çok büyük kısmı açlık ve yoksulluk sınırının altında hayata tutunmaya çalışırken, bu sorunların çözümüne ilişkin doğru adım atılmadığını belirten Saadet Partili Erduran, “Kendileri ve yakınları varlık içinde yüzerken, milyonların geçim derdini görmezden geldiler ve inatla devam ediyorlar. İşçiyi, esnafı, memuru, emekliyi dert sahibi yaptılar. Sanayicimizin, çiftçimizin, besicimizin üretim arzusunu kırdılar; bankalara köle yaptılar, faiz lobilerinin ekmeğine yağ sürdüler. Pandemiden dolayı iflas eden yüzlerce esnafımız var. Sokaklarda işsiz gezen ve gelecek hayalini yurt dışında yaşamak üzere kuran binlerce gencimiz var. Başını yastığa koyduğunda, ay sonu nasıl gelecek, kira ve faturalar nasıl ödenecek diye kara kara düşünmekten gözlerine uyku girmeyen on binlerce insanımız var. Maalesef, geçim sıkıntısının bunalımıyla intihar edenler var. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dile getirdiği ‘Aç olarak dolaşanları buyurun, siz de doyuruverin’ sözlerinden hicap duyduk.” ifadelerini kullandı.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Geçim İttifakı Acil Eylem Planı çerçevesinde hazırladıkları çözüm önerilerini de açıklayan Mustafa Erduran, şöyle devam etti: “İsraf ekonomisinden üretim ekonomisine geçilmeli, özellikle gıda enflasyonunu önlemek öncelikli hedef haline getirilmelidir. Açlık sınırının dahi altında düşen asgari ücret yeniden düzenlenmeli ve bu ücretlerden vergi alınmamalıdır. Yeni istihdamlar vergi indirimleri ve hibelerle desteklenmelidir. Esnafımıza acilen Sicil Affı getirilmelidir. Elektrik, su, doğalgaz, internet ve iletişim giderleri gibi sabit giderlerden alınan vergiler azaltılmalı ve uzun vadede kaldırılmalıdır. Biz, yolsuzluğun her türlüsünü, israfı ve verimsiz harcamaları önlemek için buradayız, hazırız. Yanlış yönetilen kaynakları vatandaşımıza aktarmakta kararlıyız. Biz, ülkemizde açlık ve yoksulluk diye bir problem, geçim derdi diye bir dert kalmasın diye buradayız, çalışıyoruz ve sizlerle beraberiz.”

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş