Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 20.6839
  • Demokrat Gündem DOLAR : 19.1183
  • Demokrat Gündem STERLİN : 23.5706
r-227
Haberler / Güncel

Sel felaketinde can kaybı 16 oldu!

16.03.2023 16:11:01

Şanlıurfa'da yaşanan sel felaketinde Abide Köprülü kavşağı alt geçidinde bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Böylece felakette hayatını kaybedenlerin sayısı 14'e yükseldi.

Kent merkezindeki Köprülü Abide Kavşağı’nın altgeçidine dolan suda kalan 2 itfaiye görevlisi arama- kurtarma ekiplerince kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Can pazarının yaşandığı kavşakta 1 kadın ile 1 çocuk da son anda vatandaşlar tarafından halat atılarak kurtarıldı. Dalgıç ekipleri de suya gömülen bir minibüsü çıkarırken araçta 1 erkeğin cansız bedenine ulaşıldı. Jandarma ekiplerinin çalışmasıyla sel sularının dolduğu evde yapılan aramada da 1 kişi ölü bulundu. Akşam saatlerinde de kimliği belirsiz bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Can kaybının 12’ye yükseldiği kentte hayatlarını kaybedenlerden 11’inin Kibar Polat, Naile Polat, Emine Başbuğ, Muhammed Sabuncu, Ömer Faruk Bayaslan, Halil Çoban, Beyem El Derviş, Futeyim El Şahir, Zehra El Beyt, Teybe El Derviş ve Halit El Derviş olduğu bildirildi. Kayıp 3 kişi ise aranıyor. 

CAN KAYBI 16'YA YÜKSELDİ

Sel felaketinde can kaybı 16'ya yükseldi. Şanlıurfa'da Abide Kavşağı'nda 1 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Kayıp 4 kişiyi ise arama çalışmaları sürüyor.

 

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş