Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 10.1043
  • Demokrat Gündem DOLAR : 8.5128
  • Demokrat Gündem STERLİN : 11.8955
r-208
Haberler / Güncel

Vali Köşger'den İzmir raporu: 'Günlük vaka sayısında 200'ün altına düştük'

08.06.2021 14:37:22

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir'de alınan tedbirler sayesinde koronavirüs vaka sayısında büyük düşüş yaşandığını açıklayarak, günlük vasa sayısında 200'ün altına inildiğini söyledi. 

Vali Köşger,  "İzmir,vaka sayısı anlamında çok iyi noktalara doğru gidiyor. Tam kapanma sırasında günlük vaka sayısı hedefi 200 idi. Şu anda günlük vaka sayısında 200'ün altına indik" dedi.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nde, kadın üreticilere yönelik 250 bin domates fidesi dağıtımı etkinliğine katılan Vali Köşger, İzmir'in tarımda öncü şehirlerden birisi olduğunu belirtti. Önceki organizasyonlarda da yaklaşık 2 milyon fideyi toprakla buluşturduklarını hatırlatan Köşger, "Bugün de 250 bin fideyi toprakla buluşturmak üzere bir araya geldik. İzmir'in 30 ilçesinde dağıtıyoruz. Tarım tüm zamanlarda en stratejik sektör. Vazgeçilmez. Tarımı en sağlıklı şekilde yapmamız lazım. Dolayısıyla bu işi geni değiştirilmemiş, yerli ve milli tohumlarla yürütmeye çalışıyoruz" açıklamasını yaptı. 

İZMİR'DE SIKINTI YOK 

Gazetecilerin yönelttiği soruları yanıtlayan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, koronavirüs vaka sayıları ve kentteki son durum hakkında şu bilgileri verdi: "İzmir, vaka sayısı anlamında çok iyi noktalara doğru gidiyor. Tam kapanma sırasında günlük vaka sayısı hedefi 200 idi. Şu anda günlük vaka sayısında 200'ün altına indik. Günlük vefat sayısı değişiyor tabii. Vefat sayısı farklı bir grafik izliyor ama günlük 2'ye kadar düştüğümüz oldu. İyi bir durumdayız. Yoğun bakımla da ilgili her zaman söylediğim gibi İzmir'de bir sıkıntı yok."

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş