DOLAR 28,9160 0.14%
EURO 31,4878 -0.04%
ALTIN 1.894,410,27
BITCOIN 11103871,60%
İzmir
20°

PARÇALI BULUTLU

İLHAN ERDOST VE FAŞİZM

ABONE OL
13 Kasım 2023 15:44
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Değerli okurlarım, sizce kaç çeşit faşizm vardır, ya da faşizm kaça ayrılır bilir misiniz. Örneğin, faşizmi tam faşizm, yarım faşizm, az faşizm, kırıntı faşizm diye ayrı ayrı tanımlayabilir miyiz?

Orhan orta, İrfan tam, filan kırıntı faşist diyebilir miyiz? Ortaya soruyorum herkes kendini bu tanımlamalarla bir yere koyabilir mi? Ya da ‘Ben hiç yalan söylemem’ der gibi “Ben hiç faşist değilim” diye kendini konumlandıran olur mu? Olur.

Ben çok yaşadım. Yaşıyorum.
Nietzsche biyolojik benzetme de yaparak faşizmin felsefesini yapıyor ama böyle bir sınıflaması yok.

Değerli okurlar iki gündür İlhan Erdost’un fasişt bir uygulama ile dövülerek öldürülmesine Kuzeni Orhan Erdost’la birlikte ağıt yakmaktayız.

Evinde 2 adet Engels’in “Doğanın Diyalektiği” kitabı çıktığı ve tutuklanıp dövülerek öldüğünü anlatıyor.

Ve şöyle diyor, “12 Eylül’ün faşistleri tam, hatta zonturlu faşistlerdi.”

Olmaz diyorum Orhan’a, faşistin azı çoğu olmaz. Bak şimdi İlhan Erdost’un ölüm vesilesi Frederik Engels’in Doğanın Diyalektiği kitabı biyolojinin anayasası sayılıyor. Günümüzde faşist uygulamalarla hapisteki canları hatırlatıyorum ona.

Değerli dostlar faşizmin azı çoğu ortası kenarı yoktur ve faşist olmamayı becermek en öndeki insanlık gereğidir. Becerebileni kutlarım vesselam.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)
  • Orhan Erdost

    Sayın Palalı kaleminize sağlık Yoğun duygular içindeyimŞu kadarını belirteyim Darbeci Kenan Evren ve arkadaşlarıAnkara Sıkıyönetim Komutanı Recep Ergun Mamak Cezaevi Müdürü Albay Raci Tetik Sıkıyönetim Adli Müşaviri Albay Nurettin Soyer başta olmak üzere Faşistlerin şimdi kimse iyi olarak anmıyorBu faşistlerin yakınlarıda en azından topluma mahcubiyet içindedirler belki de bileme m Albay Nurettin in oğlu şu anda İzmir B.Şehir Belediye Başkanı Öngörüsü zayıf Kılıçdaroğlunun İzmirliye reva gördüğü Tunç Soyer Babasının manevi mirasıyla övünebiliyormu Türkiyenin tüm insanları Demokrasi ve Cumhuriyete layık insanlar Onlar laikliği cumhuriyeti Hukuk DEvletini koruyacak güç ve bilinçdedir Sağ olasın İrfan Hoca E.Hakim Orhan Erdost

  • Ali ihsan

    Hiç faşist Arkadaş ım olmadı.


HIZLI YORUM YAP