Demokrat Gündem Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 17.5018
  • Demokrat Gündem DOLAR : 16.7456
  • Demokrat Gündem STERLİN : 20.2682

'BENİM DEVRİMLERİM DORUK DEĞİLDİR'

22.06.2022 10:12

Canım nasıl sıkık, nerdeyse patlayacak raddeye gelmişim. Bugün evde yalnız da değilim. Yardımcım Yücel var; evdeki davranışlarım kısıtlı.
TV'de dolaşırken aniden karşıma tek kişilik bir gösteri çıkıyor (One Man Show), Amerika’dan. Şovmeni tanımıyorum ama misafiri Bill Clinkton,şu zampara Amerikan başkanı... Programın ismi, Başkan’a Sor, (Ask to President) birçok soru geliyor Başkan’a.

İzleyicilerin sorularından biri, bir hanım izleyici, "Sayın Başkan, Amerika’ya bir kadın başkan yakışmaz mı?" diye soruyor. Soruya Başkan’ın cevabı çok ilginç oluyor. “Kadın başkan olması yanında ben bir latin başkan, bir eşcinsel başkan bile olsun isterim. Amerikan demokrasisine yakışan olur, demokrasimizin rengi çoğalır diye düşünürüm” diyor.

İnanılmaz bir program dinlediğimi, uygarlığın ve demokrasinin sesini duydugumu hissederken kendi ülkemdeki sakat demokratik uygulamaları düşünüyorum. Bizde politikacıların her Allah’ın günü kendi gibi düşünmeyenleri vatan haini ilan edip, biraz ileri gidenleri hapse attıkları aklımdan geçiyor; hayıflanıyorum. Atamız Mustafa kemal yaşasaydı devrimlerini nereye taşırdı bilinmez... Bir eşcinselin Cumhurbaşkanı olmasına evrilir miydi bilemem ama Atatürk’ünün bir Kürdün, bir Çerkez’in bir Rum kökenlinin Cumhurbaşkanı olmasında bir beis görmiyeceğine hep inandım.. 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş