Demokrat Gündem Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 17.5417
  • Demokrat Gündem DOLAR : 16.3975
  • Demokrat Gündem STERLİN : 20.6794

BETÜL'E MEKTUPLAR

16.01.2022 15:49

Canım cananım, 55 yıllık sevgilim, kadınım, anam, kardeşim, varlığım, zeytin gözlüm, nar tanem, ceviz içim sonbahar bitti kış yarılandı, ağaçlar budanmaya, koyunlar kuzlamaya yakınlaşıyor, ama sen hala yalın kılıç felekle kalkansız çırılçıplak savaşıyorsun; biliyorum ki sen kazanacaksın. Evet sen kazanacaksın, biz kazanacağız. 


“Fırat kenarında koyunlar kuzlar”ı çağırıyor TRT Türk'te, benimle dertleşiyor, acılarımı alıp yanındaki savaşımda bana güç veriyor. Yeşil gözlüm güzel bakışlım ben savaşı bırakmam, sen de bırakma n'olur. Bugün kulağına okuduğum türküyü dinledin biliyorum. Gözlerin buğulandı. Gördüm. Sen çok seversin o türküyü, ben de hep sana okurum. Hatırla. Biliyorum dinledin beni. Bence gözlerin de sulandı; ama hemşire kız "O ağıt değil hocam" dedi. Olsun o ne anlar, ikimizin arasındaki bağı, o ne bilir, "Daha umudum kesmedim” türküsünü sevdiğini. 


Ben biliyorum, dağlar bize yol vermeye gönüllü kiraz dudaklım. Biliyorum ayılacaksın. Savaşı muzaffer kılacağız. Bizi sevenleri gönendireceğiz biliyorum. Sevenlerin umudu tükenmez, bunu sen bana öğrettin.  Savaşa devam yeşilgözlüm.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş