Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 10.3542
  • Demokrat Gündem DOLAR : 8.6749
  • Demokrat Gündem STERLİN : 12.1270

ÇALIŞANLAR ÖNEMLİ

10.06.2021 11:40

Dikkatsizliğim nedeniyle zamanında öğrenemedim.

Gerçekte ilk günden beri olayın ve gelişmelerin takipçisi idim.

Hatta öneride de bulunmuştum.

Söylediğimiz şuydu:

Yurt dışında neredeyse her kentte İzmirli gençler var. Hepsi halkın tabiriyle ‘zehir!’ gibi, bunlardan istifade etmeliyiz.

İzmir’in ve çevre illerin tanıtımını bunlarla yapmalıyız.

Çoğu kez tanık olduk;

İzmir’in destek olarak verdiği paralarla, örneğin Rusya’da sadece ve sadece İstanbul’un reklamı yapılıyordu.

Şimdi o da durdu…’

DİDER, yani Dünya Kenti İzmir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Güler 08 Haziran Salı akşamı gönderdiği mesajında, ‘İzmir Tanıtım Ofisleri’ açılıyor…’ bilgisini verdi.

Alanlarında uzman çeşitli akademisyen, iş adamı, bürokrat ve meslek örgütleri temsilcileri ile İzmir'in ve Türkiye'nin tanınmış simalarının bir araya gelerek bu yılın Mart ayında kurduğu Dünya Kenti İzmir Derneği, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in katılımı ile Almanya'nın beş kentinde kurulan İzmir tanıtım ofislerinin resmi açılışlarını web sayfasında duyurdu.

*- İLK OFİSLER ALMANYA'DA

İş adamı Dr. Ahmet Güler'in başkanlığında kurulan, emekli ABD Büyükelçisi Namık Kemal Tan, Londra Enerji Kulübü Mehmet Öğütçü, Türk Alman Bilimsel Araştırmalar Vakfı Başkanı Prof.Dr. Faruk Şen, Houston Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cengiz Şişman gibi bir çok tanınmış ismin danışman kurulu üyesi olduğu Dünya Kenti İzmir Derneği Berlin, Bremen, Frankfurt, Hamm ve Biefeld olmak üzere Almanya'nın beş kentinde tamamlanan İzmir ofislerinin resmi açılışlarını yapacak.

*- RESMİ AÇILIŞ 9 HAZİRAN’DA

İzmir’in çok renkli ve çok sesli tarihinden aldığı dünya kenti vizyonunu 21. yüzyıl gereklilikleriyle buluşturmak amacıyla yola çıktığını duyuran DİDER, 9 Haziran Çarşamba günü (dün)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, DİDER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Güler, DİDER Yönetim Kurulu üyeleri ve Almanya Ofis Başkanları ile zoom üzerinden online açılış gerçekleştirdi.

*- YATIRIM ZİRVESİ

Öte yandan; Türkiye-Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin (TISİAD) organize ettiği 5. Türkiye-Irak Yatırım ve Ticaret Zirvesi 22 Haziran'da İzmir'de gerçekleştirilecek.

Zirve ilgili gerçekleştirilecek kahvaltılı bilgilendirme toplantısı, Alsancak Voley Otel’de10 Haziran Perşembe (bugün)saat: 10.00’da yapılacak.

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş