Demokrat Gündem Demokrat Gündem
Demokrat Gündem Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 10.3550
  • Demokrat Gündem DOLAR : 8.8514
  • Demokrat Gündem STERLİN : 12.1389

CUMHURİYET GAZETESİ'NİN BAYRAM ARMAĞANI

17.05.2021 16:27

Evdeki bayram sabahının sessiz yalnızlığına sarılıp, kanepeye uzanmış Melek Mosso’dan Neşat Ertaş’ın “Kurusun Dallarım” ezgisini dinliyorum. Ezgi örtümüm altından girip bir kabus misali üstüme çullanmış, beni yaşadığım derin depresyonumun dibine dibine ittirmek yanında, düşüncelerimle savaşımda da güçsüz kılıyor. 
Bu ezgi güzel olmasına çok güzel, ama 'Genç işi bir ezgi bu ezgi' diye düşünüyorum. Tam da dişlerimin tek tek döküldüğü bir döngü yaşadığım zamanda. Uzandığım yerden bir gayret kalkıp,kendimi hayalimdeki yeşilliğin huzuruna atma veya deniz kıyısına çıkıp çakıl taşlarının üzerine uzanma yada bir dere şırıltısında doğa öyküleri dinleme, efil efil üfüren rüzgarları kovalama çabasındayım. Bu depresif pandemi günlerinde en büyük sığınağım hayallerim oldu, oluyor. Şimdi de 'yalnız bayram yaşama' yüklüce bir bonus. Kalkamıyorum. “Kurusun dallarım, dökülsün dişlerim” gibi sözler kulaklarıma en sert gelen sesler.
Neyse oturdum, aklımda demin haberlerde dinlediğim, beni şaşkına çeviren bir yayın var. Haber bizim Pire’nin pandemiye bakışını yansıtmak için hazırlanmış gibi. Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, 'Bu virüs insanlığı yeniden formatlamak, pandemi ile dünya nüfusunu azaltmak için üretildi' diyor. Bizim oğlanının komplo teorilerine destek çıkıyor. Her ne ise, bu pandemi beni, belki fazlaca bir başkalarını çokça bunaltmakta öteye geçip miks depresyonumuzu da artırıyor. Günün tek sevindirici olayı dizlerimin üstünde okunma sırasını bekleyen Cumhuriyet Gazetesi'nin manşet haberi; 'Kılıçdaroğlu Erdoğan’ı geçti'. Alt başlık, “Millet İttifakı Kılıçdaroğlu üzerinde anlaşabilir.” Gezici Araştırma grubunun çalışması.
Anlıyorum ki bu pandemide artık kimseden destek yok, tanrıdan bile umut kestim. O da bu pandemide insanlığa hiç yardım etmiyor. Batık siğorta şirketi gibi. Sen 75 yıl yatırım yap, primini yatır, o ise felaket günlerinde parmağını bile oynatmasın. Olacak iş değil. İçimden tanrıya sesleniyorum; 'Benim sana ihtiyacım şimdi var; bak sıkıştık, şimdi olmazsa ne zaman yardım yapacaksın ki?! İn aşağı, bu pandemiye bir el at' diyorum. Ama biliyorum umurunda bile olmaz. Eski örnekleri var, o felaketlerde parmağını oynatmamıştır. Srebrenitsa katliamında ilamaşallah, bir parça olsun yardım etti mi, ben değil siz söyleyin. Etmedi işte, şimdi de etmiyor. Hülasayıkelam moral sıfır, sanal sanal herkesin gözlerinden, yanaklarından öperim.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş