Demokrat Gündem Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 18.5020
  • Demokrat Gündem DOLAR : 17.9689
  • Demokrat Gündem STERLİN : 21.8895

SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÜCRETSİZ ULAŞIM HAKKI TARİHİNİN UZATILMASINI İSTİYOR

30.06.2022 11:07

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, öncelikle İstanbul, İzmir ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri tarafından sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personeline "ücretsiz toplu taşıma" hakkı tanınmıştı. Daha sonra Resmi Gazete ‘de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla, sağlık çalışanlarına tanınan ücretsiz toplu taşıma kullanma hakkı 30 Haziran 2022 tarihine kadar uzatıldı.

 Sağlık çalışanları Büyükşehir Belediyelerinden ve Cumhurbaşkanlığından karar beklenmektedir!

Korona virüsü (Covid-19) salgın riskinin devam etmesi, vaka sayılarının artması nedeniyle   sağlık çalışanları "ücretsiz toplu taşıma" hakkının tarihinin uzatılması talep etmektedirler.

Sağlık çalışanları sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personel, ilgili belediyenin karar verilmesi şartıyla belediye ve bağlı kuruluşlarca yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden, Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden   ücretsiz yararlanma hakkının devam etmesini  beklemektedirler

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş

E-Bültenimize abone olmak için email adresinizi kaydedebilirsiniz.