Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 20.5532
  • Demokrat Gündem DOLAR : 18.8287
  • Demokrat Gündem STERLİN : 23.0672
Haberler / Yerel Yönetimler

Karabağlar’da sıkı denetimler sürüyor

11.12.2020 14:21:44

Karabağlar’da Yurtoğlu, Yeşilyurt ve Yunus Emre pazarlarının günleri, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle değiştirildi. Yurtoğlu ve Yeşilyurt dün, Yunus Emre pazarı da bugün açıldı. Bozyaka, Esendere, Günaltay ve Eskiizmir pazarları da her zamanki gibi bugün kuruldu.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tüm pazarlarda sıkı önlem ve denetimlerine aralıksız devam etti. Pazarcı esnafının HES kodu sorgulamasını yapan ekipler, vatandaşları da ateşlerini ölçtükten sonra pazarlara aldılar. Vatandaşlardan ve esnaftan, girişlerdeki dezenfektanları kullanmaları istendi. Ayrıca pazarlarda bulunan herkesin maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyup uymadıkları kontrol edildi.  

CADDE VE SOKAKLAR UNUTULMADI

Karabağlar’da cadde ve sokaklarda da etkin denetimler gerçekleştirildi. Emniyet ve Zabıta ekipleri, manav, market, şarküteri gibi gıda ağırlıklı işyerlerinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığına baktı. Meydan, cadde ve sokaklarda vatandaşların HES kodu sorgulaması gerçekleştirildi. Yaş kısıtlaması nedeniyle evlerinden çıkmaması gerekenler uyarıldı.

EKİPLER ALANDA

Karabağlar Belediyesi ekipleri, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, alanda olmaya devam edecek. Zabıta’nın yanı  sıra Temizlik İşleri ve Veteriner İşleri müdürlükleri ekipleri hizmetlerini artırarak sürdürecek. Temizlik çalışmaları ve sokak hayvanlarına mama dağıtımı devam edecek

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, koronavirüs salgınıyla mücadeleyi bir çok alanda sürdürdüklerini vurgulayarak, “Tüm vatandaşlarımızı, alınan önlemlere tam anlamıyla uymaya çağırıyorum. Bu hepimizin sağlığı için çok önemli” dedi.

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş