Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 11.1767
  • Demokrat Gündem DOLAR : 9.6033
  • Demokrat Gündem STERLİN : 13.2678

KILIÇDAROĞLU NE YAPSIN? 

05.09.2021 13:08

Bazı kişiler gece gündüz, yatıp kalkıp Kemal Kılıçdaroğlu’nu yermekte, ama ayağı yemediği için erki elinde tutan Baş Cahil'e hiç bir şey dememektedirler.   Bu kişiler ya ikbal peşinde büyük resmi göremeyecek kadar cahil, ya da Doğu gibi CIA ajanları; parayla iş takibindeler. İçlerinde iyi niyetli yok. Kemal  Kılıçdaroğlu’na KK diye hitap ediyorlar. Akıllarınca CHP başkanına hakaret ediyorlar. (muhtemel ‘kaka' demek istiyorlar da, yine ayakları yemiyor) Oysa Kemal, hem vatansever hem Atatürkçü, hem Güneydoğu halkını dışlamayan, laiklik zemininde dini aşağılamayan toplayıcı kişilikte bir adamcağız. Averaj bir beyin sahibi. 

Dünyaya uygar bakmak ön koşulu ile din bezirganları hariç, Atatürk bezirganını da, 'Emperyalizmi yeneriz' martavalları üfüren, ezik zeminde yüksek ego geliştirmişleri de, milliyetçileri de etrafında tutuyor ve her kurultayda kazanıyor. 

Partiyi dağıtmıyor. Her girdiği seçimde oylar üç aşağı beş yukarı aynı. Çünkü Ata'nın mirası o kadar. Başlarda biraz  fazlaydı sanırım ama, bir asırdır yapılan saldırılardan biraz azaldı. Malzeme bu, Kılıçdaroğlu ne yapsın?!

Daha liderlik özelliği olan biri olsaydı, örneğin yakışıklı, zeki, hazırcevap, çiyan özellikli biri, oy 3-5 oynardı; fazla değil. Adam Hindistan bağımsızlık liderine benzer özellikte ama, Gandi buna göre zeki biri. Gandi’ nin kendine göre avantajları yanında halkının dini de farklı. Şey diyor Gandi, “Benim uğruna öleceğim çok meselem var, ancak hiçbir meselem için öldürmeye değmez. ” Halkı onu çok seviyor, ‘Gandi ci’ diye hitap ediyor. Kılıçdaroğlu’na 'Sokağa çık, kır dök' diyenlere, Kılıçdaroğlu yürüyerek yanıt verebiliyor; Gandi gibi. Adam bu. Bu kadar. Benim makbulüm. 

İstemeyen bulur yenisini getirir Kurultay'da kazanır, istediğini yapar. Hodri meydan! Bulun ideal lideri, hepimiz arkasından gidelim. 

Adam tespit etmiş, söylemiş; haberiniz yok mu, 'Atatürk gibi bir lider her asırda bir gelir’ demiş. Biz Atatürk’ten azına dünden razıyız da. Sizin gibi eyyamcılardan lider çıkmaz. Bizde de malzeme bu. Bölücülük yapma, CIA' den üç kuruş alacağım diye ülkeyi satma...Bu günler bölücülük fantezilerini götürecek gün değil. Açıkla kendini, toplaşalım aramızda, aldığından fazlasını biz verelim. 

Betül ‘Gel sırtını ölçeyim’ diyor, önüne sırtım dönük oturuyorum, bilmem neresini söküp, yeniden örmem gerek diyor. Bana kış için kazak örmekte. Dışardaki büyük çınarın üstünde kargaların vaveylası açık pencereden içeri saldırıya geçti; ya bir bebek doğdu, ya bir yavru yuvadan uçtu ya bir uçan yavru deneme uçuşunda başarısız oldu. Kargaların benim izleyebildiğim kültürleri bu.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş