Demokrat Gündem Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 17.5018
  • Demokrat Gündem DOLAR : 16.7456
  • Demokrat Gündem STERLİN : 20.2682

YIKILASI PARADİGMALAR

24.05.2022 14:01

Ülkemize en az yara, görece Batı dünyasından gelir.

İsveç ve Flandiya'ya NATO’ya giriş için onay vermeliyiz. Bizim halledemediğimiz problemlerimiz için başkalarından, başka devletlerden yardım beklemek bir dereceye kadar makul olsa da, terör örgütleri ile mücadele önce bizim işimiz. Bunu bahane ederek bizim yöresel sorunumuzu evrensel hesapların içine çekmek mantıklı mı? Yeni adayların ( İsveç ve Fillandiya)örgüte alınmasını engelleyince onların bizim sorunumuza yaklaşımı değişir mi? 
Hayır değişmez. 

Oysa engellemediğimiz zaman Batı'nın bizim yanımıza yaklaşımı daha hızlı olabilir, yumuşayabilir. Muhtemel şimdiki halimize göre az da olsa biz kazançlı oluruz.

Batı, her yaramızın kaynağı olamaz. Bizim az çalışmamız ve biat kültürlü davranışımızın geri kalışımızdaki etkisi, Batı' nın kendi menfaat hesaplarının sonuçlarının kat kat üstündedir. İsveç ve Flandiya gibi ülkeler insan haklarını bizim hafsalamızın almayacağı kadar ileri taşımış ülkelerdir. Bu nedenle bu ülkelerin insan hakları için yargılarına biz ortadoğu ve Emevi islam refleksi ile cevabımız yanlıştır. Ama doğru birdir ve bu minval üzere yürür. İtalyan Bruno "Dünya dönüyor" dediği için kilise tarafından öldürülürken, “Beni öldürüyorsunuz ama, dünya yine de dönüyor” demiştir. İsveç ve Finlandiya  herhalükarda NATO'ya girecek ama biz ilkel reflekslerimizle boğuşmaya devam edeceğiz. 

Değerli dostlar, Batı düşmanlığı kolaycılık ve tam bir Ortadoğulu yaşam refleksidir. 

Vazgeçmeli, ama uyanık olmalıyız. 

En iyisi Atamızın önerisi doğrultusunda muassır medeniyete yaklaşmak. Bu da Çin'e, Araba, Rus’a yaklaşmakla olmaz. Hedef Batının ufak tefek, kusuruna göz ardı edip onlara yaklaşmak olmalıdır.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş