Demokrat Gündem Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 17.5417
  • Demokrat Gündem DOLAR : 16.3975
  • Demokrat Gündem STERLİN : 20.6794

….YOLUN SONU GÖRÜNÜYOR

14.05.2022 15:24

Bugün İstanbul’a uçacağım. Arabamda ayarlama yapmak için bahçeye indim. Şafak henüz sökmüş, her taraf çivit mavi. Kuzey göğü hiç kıpırtısız gri bulutlarla süslenmiş, gökyüzü saçını taramış gibi. 

Betül düştüğünden buyana çevrem hep bana “ .. Aman ha kendine iyi bak” demiştir. Ben de bu anonim öğütü şimdiye kadar tam anlamlandıramadan, gelişi güzel şeyler için gayret içindeydim ve her gün öğütler doğrultusunda, şimdi de “Vipasana” yapmaktayım. 

Zihnim ‘çıfıt’ çarşısı gibi, ne mümkün zihnimi dinlendirmek.  Çünkü içinde kah Kaftancıoğlu, kah Kavala, kah tam mesai satışta başta din, Atatürk vebenzeri bezirgan orduları dans ediyor ve taraftarları hep bir ağızdan onları alkışlıyor; kimisi “O hanımefendi” değil, kimisi “Sen onun 24 Nisan'da konuşmalarını duydun mu? ” diye avazesini yırtarcasına bağırıyor. Son iki gündür gelişen toplumsal olaylar tıpkı çevremin bana iması gibi sayın Recep beye de, 'Oğlum senin iktidarının da sonu yaklaşıyor' demek istemekte. 

Anlıyorum. 

Değerli dostlar sayın Recep’in iktidarı da bitecek. Son gelişmeler bana bir toplum mühendisliği yapıldığının ipuçlarını veriyor. Tıpkı 2002'de yapılan gibi. Evet, Abbas yolcu dostlar. CHP'li Enginyurt da dünkü tv programında olayları görmüş sanki, yapsınlar yapsınlar, azıtsınlar gibi keh keh gülüyordu. 

Ben kendime iyi bakarak, Betül gibi olmaz mıyım bilmiyorum ama bu iktidar da gidici gibi. Yolun sonu görünüyor.
 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş