Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 20.6839
  • Demokrat Gündem DOLAR : 19.1183
  • Demokrat Gündem STERLİN : 23.5706
r-227
Haberler / Röportajlar

Memleketin İzmir Başkanı Cüneyt Oğuz ile A'dan Z'ye: 'Biz de bir ittifak kurabiliriz, görüşmelerimiz var'

20.02.2023 12:12:48

Memleket Partisi İzmir İl Başkanı Cüneyt Oğuz ile makamında biraraya gelip Türkiye siyaset gündemi, deprem felaketinin ardından yaşananlar ve seçim sürecine dair gündem maddelerini konuştuk. Altılı Masa'nın 4 partisinin toplam oyundan daha fazla oyları olduğunu belirten İl Başkanı Cüneyt Oğuz, partilerinin farklı bir ittifak içinde olabileceğini, görüşmelerin sürdüğünü belirtti. 

DEMOKRAT GÜNDEM-İzmir'deki örgütlenme çalışmasını tamamlamak üzere olan Memleket Partisi İzmir İl Başkanı Cüneyt Oğuz, partilerine yoğun bir ilgi olduğunu belirterek, kimsenin partilerini görmezden gelerek siyaset yapma hesabı içine giremeyeceğini söyledi.

"KİMSE BİZİ ARTIK YOK SAYARAK BİR HESABIN İÇİNE GİREMEZ"

İl Başkanı Cüneyt Oğuz, “İzmir özelinde Memleket Partisi'nin İzmir'de ciddi anlamda karşılığı var. Burada çok yüksek oranda oy alacağımızı düşünüyorum. İzmir siyasetinde artık partimize rağmen artık hiç kimse bizi yok sayarak bir hesabın içine giremez” dedi.

Millet İttifakı içinde yer alıp almayacakları sorusunu yanıtlayan Memleket Partisi İzmir İl Başkanı Cüneyt Oğuz, ittifak içindeki 4 partinin oyundan fazla oya sahip olduklarını vurguladı. Oğuz bu ifadesinin ardından, farklı ittifakların da kurulabileceğini ima etti. 

"BİZ DE BİR İTTİFAK KURABİLİRİZ"

Memleket Partisi İzmir İl Başkanı Cüneyt Oğuz, "Farklı ittifaklar da kurulabilir. Muhalefet partisiyiz biz. Biz de bir ittifak kurabiliriz. Alternatif bir tercih olma doğrultusunda farklı bir ittifakın içinde olabiliriz. Görüştüğümüz partiler var ama yapmış olduğumuz hiçbir ittifak yok. Önümüzdeki süreçte farklı şeyler de olabilir" açıklamasını yaptı. 

"ATATÜRK'E DE İSMET PAŞA'YA DA LAF SÖYLETMEYİZ"

Memleket Partisi'nden önce CHP'de siyaset yapan İl Başkanı Cüneyt Oğuz, CHP'nin kuruluş ilkelerini partisinin temsil ettiğini kaydederek, “Partileri parti yapan geçmişteki kökleridir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin diğer partilere göre en farklı sebebi budur. CHP, Milli Mücadeleyi kazanan kişilerce kurulmuş bir parti. Devleti kuran insanların kurduğu bir partidir. Onun için farklı bir misyonu vardır ancak Memleket Partisi olarak şu anda Cumhuriyet'in kuruluş ilkelerine o ismi taşıyan partiden daha sıkı bağlıyız. Biz Atatürk'e de laf söyletmeyiz İsmet Paşa'ya da. Onlar Cumhuriyetimizin kurucuları, mihenk taşlarıdır. Ama geçmişini unutan, sürekli eleştiren bir partinin yönetimini de biz kınıyoruz. Bunun çok yanlış olduğunu söylüyoruz” ifadelerini kullandı.

"BU AÇIKLAMALAR TALİHSİZLİK, SAÇMALIK"

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin ardından yaşananları da değerlendiren Memleket Partisi İzmir İl Başkanı Cüneyt Oğuz, TOKİ eliyle bölgede bir yıl içinde konutların yapacağı açıklamasını eleştirerek, “İhmalkarlık had safhada. Devlet devlet olmaktan çıkmış. Devletin kurumları hafızasını yitirmiş. Devletin her bir genel müdürlüğü, bakanı kendi içinde geçmiş dönemde hafıza tutar. Yapılması gereken acil durum programı ve planları ile çalışırdı. Kimseden talimat almadan herkes ne yapacağını bilirdi. Ama son 20 yıldır devlet yapısını yitirmiş durumda. Keşke böyle büyük bir felaket yaşamadan bunların farkına varsaydık. Bu açıklamalar (TOKİ'nin bir yıl içinde yıkılan binalar yerine konut yapacağı) talihsizlik, saçmalık. Buradan bir şey çıkarmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

SAYIN CÜNEYT OĞUZ İLE YAPTIĞIMIZ RÖPORTAJIN TAMAMI AŞAĞIDA: 


DEMOKRAT GÜNDEM-Memleket Partisi'nin İzmir'deki durumu nedir? Üye sayınız, üye ve oy hedefiniz nedir?

CÜNEYT OĞUZ: Partimize olan ilgi ilk başlarda yoğundu. Ondan sonra konjoktör gereği biraz durağa geçti. Ama son dönemde inanılmaz derecede yoğun ilgi görüyoruz. Özellikle öğrenciler, gençler partimizin telefon numarasını bulup arayıp gelip üye olmak ve destek vermek istediklerini söylüyor. Bunlar tabi çok umut verici, bizi ümitlendiriyor. Özellikle son birkaç haftadan beri inanılmaz yoğun ilgi var. yetiştiremiyoruz. Üyelik kayıtları ve başvuruları çok yoğun.

İzmir'deki üye sayısı ile ilgili hedef koymak istemiyoruz. Örgütlenme önemli. Bizim en güçlü olduğumuz il ama en çok tehdit ve baskının olduğu il de İzmir. Ama Memleket Partisi iddialı ve inançlı insanlarla yola çıktı. Her geçen gün büyüyor. Şu anda 23'ün üzerindeki ilçede örgütlüyüz. 7 tane ilçemizdeki örgütlenmemiz yakın zamanda tamamlanacak. Sıfırdan parti kurmak kolay iş değil. Türkiye'nin ciddi sorunları var.

D.G: Kahramanmaraş Merkezli ve 11 ili yıkıcı şekilde etkileyen depremlerin ardından partinizin genel başkanı sayın Muharrem İnce deprem anından itibaren bölgeye gitti. Bölgede kayıpların açıklanandan daha fazla olduğu söyleniyor. Durum söylenenden vahim mi sizce? Yardım ve bağış toplanma çalışmaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

C.O: Siyasetçinin görevi sorunlara çözüm üretmek, sorunların tespitini yapmak. Dağın arkasını görebilmek yani. Biz kurulduğumuz günden beri Türkiye'nin meselelerine kafa yoruyoruz. En önemli durum şu anda deprem. Parti programına da koyduk deprem riskini. Bununla ilgili geçmiş dönemde sürekli ağzımızda pelesenk oldu, depremin ciddi tehdit olduğu ve çözüm önerileri getirilmesine dair. İzmir de birinci derece deprem bölgesi. Biz daha partiyi kurmadan önce İzmir Depremi'ni yaşamasından dolayı çok kez uyarı yaptık. Genel başkanımız Yalovalı. 99 depreminde en çok hasar gören bölgelerden birisi idi Yalova.

Bizler bilime, akla inanıyoruz. Bilim insanları sürekli uyarıyor. İzmir de ciddi risk altında. Marmara ona keza. Nitekim Maraş-Pazarcık depremi de bilim insanları tarafından uyarılar yapılmıştı. Neler yapılabilirdi ayrı bir konu. Bundan sonra ne yapabilirizi ciddi ele almak lazım.

“MERKEZ BANKASININ BAĞIŞ YAPMASI NE DEMEK?”

Yerel yönetimler bu sorunu çözmekte geri kalıyor. İktidarla iletişim ve işbirliği içinde olunmalı. Hala daha oraya giden tır sayısı, o senin battaniyen bu benim battaniyem tartışması var. yok o belediyenin taşıdığı yardıma valilik pankart asıyor. Biz parti olarak bu dönemde hiç ön plana çıkmak istemedik. Üyelerimizin getirdiklerini büyükşehir vasıtasıyla ulaştırdık. Amaç bağışlarımızın yerine ulaşıp ulaşmaması. Reklam amaçlı davranmıyoruz. Skandalı yaşadık geçen akşam, televizyondaki yardım programını. Merkez Bankası'nın bağış yapması ne demek? Devlet devlete bağış yapıyor. Siz kimi kandırıyorsunuz? Vakıflar, Ziraat bankası gibi kamu kuruluşları bağış yapıyor. Saçma sapan rakamlar. Bunlar zaten devletin, halkın parasıdır. Özel şirkelerin bağışları da zaten vergiden düşecek önümüzdeki birkaç ay içinde. Bunu reklama çevirmeleri çirkin.

“SEN ONU YAPTIN, BEN BUNU YAPTIM ÇEKİŞMESİ ZARAR GETİRİR”

Bölgeye genel başkanımız ilk gün gidenlerden. Müdahalede inanılmaz gecikme oldu. Bunun bedeli çok sayıda can kaybı oldu. Bunları bizzat yerinde tespit etti genel başkanımız. Sürekli gidip geliyor. Salgın hastalık artık ciddi bir tehdit olmuş bölgede. Kepçeleri soktular oraya. Bunlarla hesaplaşmayı daha sonraya bırakmak lazım. Milyonlarca insanımıza ulaşmamız lazım, bunları konuşmamız lazım. Sen onu yaptın, ben bunu yaptım çekişmeleri zarar getirir.

“DEVLET DEVLET OLMAKTAN ÇIKMIŞ”

İhmalkarlık had safhada. Devlet devlet olmaktan çıkmış. Devletin kurumları hafızasını yitirmiş. Devletin her bir genel müdürlüğü, bakanı kendi içinde geçmiş dönemde hafıza tutar. Yapılması gereken acil durum programı ve planları ile çalışırdı. Kimseden talimat almadan herkes ne yapacağını bilirdi. Ama son 20 yıldır devlet yapısını yitirmiş durumda. Keşke böyle büyük bir felaket yaşamadan bunların farkına varsaydık.

D.G: TOKİ tarafından bir yıl içinde yıkılan binaların yerine yeni binalar yapıldığı açıklandı.

“BU AÇIKLAMALAR TALİHSİZLİK, SAÇMALIK”

C.O. Bu açıklamalar talihsizlik, saçmalık. Buradan Bir şey çıkarmaya çalışıyorlar. Selden kütük kapma derdinde değil genel başkanımız. Eksikleri ve yapılması gerekenleri yerinde tespit etmek için büyük çaba gösteriyor. 'Cumhurbaşkanı sadece Muharrem Bey ile tokalaştı' haberleri magazinel. Bunlar bizim insan olarak sorumluluğumuz olmalı. Orda birçok can kaybı var. Böyle büyük bir travma yaşanırken bu tip tartışmaları talihsizlik olarak görüyoruz.

D.G: Seçimle ilgili açıklamalar var. Genel seçim ve yerel seçimin birleştirilmesi seçeneğine muhalefet partileri sıcak bakmıyor. Sayın Muharrem İnce de, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, “YSKk darbe yapmış olur, anayasal suç işler” açıklamasıın yaptı.

 

“SEÇİMLERİN BİRLEŞTİRİLMESİ ÇABASINI DOĞRU BULMUYORUZ, KINIYORUZ”

C.O: İktidar böyle bir çabanın içine girerse yanlış yapar. İki seçimin birleştirilmesi ve 1.5 sene sonra yapılması doğru değil. Şu anda Türkiye'de böyle bir bekaa sorunu varken, biz depremi bekaa sorunu olarak görüyoruz, bölgede yaralar sarılmamış-enkazlar kaldırılmamış iken seçimi konuşmak doğru değil. Parti olarak da karar aldık. Enkazdan en son vatandaş çıkıncaya kadar seçimle ilgili fikir beyan etmek istemiyoruz. Hükümetin bu çabasını doğru bulmuyor ve kınıyoruz.

D.G: İzmir'de iktidar partisi CHP. CHP'de mevkidaşınız Deniz Yücel'in istifasının ardından yerine yeni bir isim geldi. Sayın Şenol Aslanoğlu. Eski bir CHP'li olarak mevkidaşınız Sayın Aslanoğlu'nu tebrik ettiniz mi?

C.O: Çok fazla tanımıyorum ben. Gıyabında biliyorum. Başka partilerin iç işlerine karışmak istemem. CHP benim eski partim. CHP'den ayrılma sebebim Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu tavır ve bu şekildeki karar almaları geliyor. Deniz Yücel, seçimlerde aday olmak için görevinden ayrıldı. Kendisine çıktığı yolda başarılar diliyorum. Onun yerine getirilen arkadaşı çok da fazla bilmiyoruz, tanımıyorum. Ben gıyabında biliyorum. Siyasi kimliğini tanıdığım bir arkadaşımız değil.

“DEĞERLENDİRMEYİ 140 BİN ÜYE YAPSIN”

Orada kararları genel merkez veriyor. 140 bin üyeye sahip bir partinin başkanını bu şekilde seçmesi onların kendi tercihidir. Bunun değerlendirmesini bu 140 bin üye kendisi yapsın derim ben. Kendilerine başarılar dilerim. Biz düşman değiliz. Ama ben CHP'yi eleştiririm. İzmir Büyükşehir Belediye başkanını da yaptığı kötü şeyler varsa eleştiririm, yaptığı iyi şeyler varsa da takdir ederim. Bizim öyle kıskançlığımız, kibirimiz ya da insanların yaptığı herşeye olumsuz gözle bakarak muhalefet yapma tutumumuz yok.

Birçok yanlışları var bize göre. Deprem sürecinde yardım organizasyonunu iyi yönettiklerini düşünüyorum. Biz de topladığımız yardımları büyükşehir aracılığıyla gönderdik. Onlar sadece CHP'nin belediye başkanlığını yapmıyorlar onlar aynı zamanda bizim de belediye başkanlarımız. Baktık bu konuda gayet imtina içinde çalışılıyor. Yardımcı oldular. Ama İzmir'in ciddi sorunları var. körfezde yüzülemiyor. Yollar çok kötü. Kanalizasyon sadece metropolde değil dış ilçelerde de ciddi sıkıntı. Bunların bir an önce çözüme kavuşturulması lazım. Buca metrosu çok önceden projesi yapılan bir çalışma. Çok yüksek meblağda paralar çar çur edildi. Yüksek teklif veren bir firmaya ihale yapıldı. Ondan dolayı davalar açıldı, gecikme oldu. Bunların nedeni yanlış tercih ve kararlardır. İzmirli, Bucalı bu metrodan faydalanacak. Bunu bir sene geciktiriyorsunuz, belki 1,5 sene. İdari anlamda ciddi sıkıntılar olduğunu görüyoruz kentte.

“HAYIRLI UĞURLU OLSUN PİZZACILARA”

Belediye belediyecilik yapmalı. Büyükşehir belediyesi, Halkın Bakkalı'dan sonra şimdi de mandıracılık yapmaya çalışılıyor. O bölgeyi biliyorum. Günün sonunda orasını da beceremeyip, ben bunu biliyorum, yönetemeyip birisine devredecekler. Bunlarla uğraşmak yerine daha farklı modeller uygulanabilir. Bundan önceki dönemde kooperatifleşmeyle ilgili kırsalda farklı çalışma yapılıyordu. Çiftçi, köylü perişan halde. Biçtiğinin yerine yenisini ekemiyorlar. Bir sürü sorun var. Geçenlerde Ödemiş'te geziyoruz. Küçük Menderes Havzası. Toplam ülkenin süt üretiminin yüzde 20'sinin gerçekleştiği çok önemli bir bölge. Peynirin kilosu mandırada orada 180 lira. Bu kadar başarılı olundu ise nasıl oluyor bu işler. Yok böyle şeyler. Mozeralla makinesi getirdiler İtalya'dan. Hayırlı uğurlu olsun pizzacılara, öyle diyeyim.

Türkiye'de hayvancılık desteklenmeli. Yem fiyatları döviz bazlı çok yüksek. İnsanlar sattıkları sütle yem alamadıkları için süt ineklerini kesiyor. Süt ineği açığı var. çocuklarımıza içirecek bir bardak süt bulamayacağız. Ziraatin en güçlü olduğu ilde bu rakamlara bizim peynir alma durumuyla karşı karşıya olmamız böyle.

D.G: İYİ Parti de İzmir'de yükselişte. Siz de. CHP'yi zorlar mı, dengeleri etkiler mi kentte.

 

“ARTIK KİMSE BİZİ YOK SAYARAK BİR HESABİN İÇİNE GİREMEZ”

C.O: İzmir özelinde Memleket Partisi'nin İzmir'de ciddi anlamda karşılığı var. Burada çok yüksek oranda oy alacağımızı düşünüyorum. Partimize rağmen artık hiç kimse yok sayarak bizi bir hesabın içine giremez, İzmir siyasetinde. Baskılarla karşılaşsak da. Büyükşehir belediyesinden tutun, 25 belediye chp'de, rakibi gördüğü bir Memleket Partisi var. Neden rakip olarak görüyorlar? Herhalde kendi tabanında konsolide ettiği oyları Memleket Partisi'ne kaçıracağım gibi düşünüyorlar. Böyle bir kaygı içinde olmaları normal. Çünkü hakikaten bize doğru ciddi yöneliş var CHP'den. Ama partimiz sadece CHP tabanından da değil İYİ Parti, AKP, MHP, Saadet Partisi'nden de insanları çeken cazibe merkezi durumunda. Biz dar çerçeveli, fraksiyonel bir siyaset yapmıyoruz. Biz kitle siyaseti yapıyoruz. Daha geniş kitleleri kucaklıyoruz. Hatta HDP'den dahi gelip bize üye olan arkadaşlarımız var. HDP'nin içinde kendi içinde kollar var. Kimisi PKK'yı terör örgütü olarak kabul ediyor, kimi etmiyor. Yani biz Türkiye'de kendi değerlerimize, ilkelerimize uygun herkese kapımızı açtık. Buyrun gelin beraber siyaset yapalım.

“TANINIRLIĞIMIZ İLE İLGİLİ SIKINTIMIZ YOK”

İYİ Parti Memleket Partisi karşılaştırması yapmak istemiyoruz. Biz yolumuza devam ediyoruz. Bundan sonra da önümüzde bu yaraları sardıktan sonra seçim var. Çok iyi şeyler yapacağımızı düşünüyorum. Muharrem İnce önemli bir siyasetçi. Aldığı oy oranı ve yaptıkları ortada. İYİ Partililer kongrelerini yaptı. Orada da bir değişim oldu. Kendisine de görevinde başarılar dileriz Memleket Partisi olarak. Biz kimseyle kavga etmek için kurulmadık. Türkiye siyaseti iki kutba ayrıldı son dönemde. Seçmenler de bu konudan muzdarip. Gelen telkinler doğrultusunda kuruldu partimiz. Kongrelerimizi yaptık, seçime girme hakkını elde ettik. Olağanüstü kongremizi de yaptık. Her geçen gün büyüyoruz, üyelerimiz artıyor. Tanınırlığımız ile ilgili sıkıntı yok.

D.G: İzmir'de oy hedefiniz nedir?

C.O: İzmir'de hedefimiz birinci parti olmak. Yolumuza devam ediyoruz. Seçmen şunun farkında değil, Memleket Partisi hazineden yardım almıyor, bir belediyesi yok. Gönüllüler ordusu olarak kendi kaynaklarımızla yürüyoruz. Niye bu kadar iddialı konuşuyorsunuz derseniz; biz gücümüzü gönüllülerden alıyoruz. İnsanlara karşılıksız olarak yaklaşıyoruz. Kimse burada çocuğunu işe yerleştirmek için gelip üye olmuyor buraya. 4 binin üzerinde beş bine yakın üyemiz var. üye konusunda bazen kampanyalar yapıyoruz. Bazen de deprem durumundayız biliyorsunuz, durduruyoruz. CHP'nin 140-150 bin üyesi var ama 100 yıllık parti.

“HİÇ PİŞMANLIK DUYMADIM AYRILIRKEN”

Orası da bizim eski partimiz. Benim çok emeğim vardır orada. Hiç pişmanlık duymadım ayrılırken. Cumhuriyet Halk Partisi'nin hiçbir üyesiyle, görev yapan hiçbir arkadaşımla sorunum yok. Onlar benim yoldaşım, bizim yoldaşımız. Yöntemlerimiz farklı olabilir amacımız aynı. O yöntemlerin sürdürülebilir olmadığını düşündüğüm için partiyi kuranlar arasında yer aldım. Biz ne düşüncemizden saptık, ne omurgamızdan herhangi Bir şey kaybettik. Aynı yolda devam ediyoruz. Kesinlikle ve kesinlikle yolumuzdan sapmamız yok. Ama orda yöntem farklılıkları var. Üst yönetimin politikaları, tercihleri, yürüttükleri siyaset bizim değer ve ilkelerimizin dışında. Hiçbir siyasi parti kimsenin babasının malı değil.

“ATATÜRK'E DE İSMET PAŞA'YA LAF SÖYLETMEYİZ”

Partileri parti yapan geçmişteki kökleridir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin diğer partilere göre en farklı sebebi budur. Milli mücadeleyi kazanan kişilerce kurulmuş bir parti. Devleti kuran insanların kurduğu bir partidir. Onun için farklı bir misyonu vardır. Kuruluş ilkelerine onun için biz Memleket Partisi olarak şu anda o ismi taşıyan partiden daha sıkı bağlıyız. Biz Atatürk'e de laf söyletmeyiz İsmet Paşa'ya da. Onlar Cumhuriyetimizin kurucuları, mihenk taşlarıdır. Ama geçmişini unutan, utanan, sürekli eleştiren bir partinin yönetimini de biz kınıyoruz. Bunun çok yanlış olduğunu söylüyoruz.

“ASLI BAYKAL'IN PARTİMİZE KATILMASI ÖNEMLİ ANCAK..”

Töreni yapılan 4. genel başkan sayın Deniz Baykal'ın posteri asılmadı mesela. Seversiniz ya da sevmezsiniz. Bir ömrü siyasete, demokrasiye, Cumhuriyete, kuruluş değerlerine bağlı siyaset yaparak geçmiş bir devlet adamı, partinizin genel başkanı uğurlanırken daha duyarlı davranılabilirdi. Ben vefatını paylaştım. Kızının partiden ayrılması kişisel kararıdır. Memleket Partisi'ne katılmasını ister miyim? Kendisi siyaset yapan biri değil. Sadece eski bir siyasetçinin kızı. Onun kendi tercihi, kararı. Bizle siyaset yapmak isteyen herkese kapımız açık. Bizim partimize katılması önemli. Bizimle beraber de siyaset yapabilir. Herkesle aynı masaya oturabiliriz. Çizgilerin içinde olduktan sonra sorun yok.

D.G: Millet İttifakı'nı nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

“BİZ DE BİR İTTİFAK KURABİLİRİZ”

C.O: Farklı ittifaklar da kurulabilir. Muhalefet partisiyiz biz. Biz de bir ittifak kurabiliriz. Alternatif bir tercih olma doğrultusunda farklı bir ittifakın içinde olabiliriz. Görüştüğümüz partiler var ancak henüz yapmış olduğumuz hiçbir ittifak yok. Önümüzdeki süreçte farklı şeyler de olabilir. Bakarız değerlendiririz. İttifaklara karşı değiliz ama ittifak yapmış olmak için ittifak yapmanın doğru olmadığını düşünüyoruz. Bir takım değerler, ilkeler ve doğruların ortaya konarak onların etrafında asgari müşterekte birleşerek ittifak yapılmasının doğru olduğunu düşünüyoruz.

“GÖRÜŞMELERİMİZ VAR”

Türkiye'nin menfaati doğrultusunda ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bunu söyleyebilirim. Altııl masa ile ilgili çok fazla Bir şey söylemek istemiyorum. Ama bir, bir buçuk yıldan beri ülkeyi meşgul ediyorlar. Bilmiyorum adayları kim olacak. Ama kim olacaksa olsun artık bir an önce. İnsanları da meşgul etmesinler. Çünkü bu hakikaten gerilime sebebiyet veriyor Türkiye'de. Aslolan o partinin bu partinin durumdan menfaat sağlaması değil. Türkiye'nin menfaatleridir aslolan. Birçok parti var orda. Bu partilerin kendi içinde tutarsız davranışlarını gözlemliyoruz. Onun için bizim bu tutarsız yapının içinde olmamız çok da mümkün görünmüyor. Başka yapılar içinde olabilir miyiz? Dediğim gibi görüşmelerimiz var. farklı şeyler olabilir siyasette. Bu altılı masa devam edecek mi etmeyecek mi, o da ayrı, muallakta. Edeceğini söylüyorlar. Ama kendi içlerinde çatışma ve bir takım tezatlıklar yaşıyorlar.

“ALTILI MASANIN 4 PARTİSİNİN TOPLAM OYUNDAN FAZLA OYUMUZ VAR”

Bunun dışında oy oranımız yaptırdığımız anket çalışmasında; Altılı Masa'nın 4 partisinin toplam oyundan daha fazla Memleket Partisi'nin oyu. Yani bu, daha da yukarıya doğru çıkacak. Bu dediğim olay aşağı yukarı bir ay öncesinin anketi. Bir ayndan beri inanılmaz artış var partimize yönelik. Bundan sonra çok daha farklı şeyler olacaktır.

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş