İzmir’in Karşıyaka Belediyesi ekipleri tarafından yaralı halde bulunan leylek, tedavisinin tamamlanmasının ardından Mavişehir’de doğaya salındı.
Sahipsiz hayvanların yanı sıra yaban hayvanlarına da destek sağladıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, “Veterinerlik hizmetlerimizi, tüm canlıların yaşam hakkına saygı ilkesiyle sürdürüyoruz” dedi.
Her yıl binlerce sokak hayvanına sağlık hizmeti sunan Karşıyaka Belediyesi, yaban hayatının korunmasına da katkı sağlıyor.
Kent içerisinde yaralı, hasta ve bitkin halde bulunan hayvanları tedavi edip tekrar doğal ortamlarına kavuşturan uzman ekipler, son olarak bir leyleği yaşama döndürdü.
Vatandaşların ihbarı üzerine Mavişehir’de yaralı halde bulunan leylek, iki hafta süren tedavi sonrası sağlığına kavuştu. Leylek, Mavişehir’deki Tay Park’tan özgürlüğe kanat çırptı.
Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, “Hayvan dostu kent Karşıyaka’da, tüm canlıların yaşam haklarına sahip çıkmak ve korumak için özveriyle çalışıyoruz. İklim krizinin derinleşmesi ve ekolojik dengenin zarar görmesiyle birlikte kent merkezlerinde daha sık görmeye başladığımız yaban hayvanları da bu çabalarımıza dahil.
Her cana şifa olmak için özveriyle görev yapan ve son olarak da yaralı bir leyleği sağlığına kavuşturan ekiplerimize teşekkür ediyorum. Sahipsiz can dostlarımız gibi yaban hayatını da korumak için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu.
İlginizi çekebilir: KARBEM’den öğrencilere YKS desteği
GÜNDEM
29 Temmuz 2024DÜNYA
29 Temmuz 2024GÜNDEM
29 Temmuz 2024EKONOMİ
29 Temmuz 2024EKONOMİ
29 Temmuz 2024EGE
29 Temmuz 2024GÜNDEM
29 Temmuz 2024
[…] İlginizi çekebilir: Yaralı leylek tedavisinin ardından özgürlüğe kanat çırptı […]