İzmir’in Torbalı ilçesindeki iki fabrikada, aynı yemek firmasından hizmet alan işçiler öğle yemeğinden sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.
Olay, Pancar ve Yazıbaşı mevkilerindeki fabrikalarda meydana geldi. İddiaya göre, özel bir yemek dağıtım firmasının hizmet verdiği iki fabrikada çalışan işçilerden bazıları, öğlen yemeğinin ardından mide bulantısı ve kusma şikayetleri yaşadı.
![yemek firması](https://demokratgundem.com/wp-content/uploads/2024/07/kvmkdmvk.jpg)
Rahatsızlanan toplam 31 işçi, ambulanslarla ve kendi imkanlarıyla Torbalı Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Hastanede tedavi altına alınan işçilerden 22’si taburcu edilirken, 9’unun tedavisine devam edildiği bildirildi. Jandarma, olayla ilgili soruşturma başlattı.
İlginizi çekebilir: Ödemiş’te maden kazası: 2 işçi yaralandı