Balçovalı Çocukların ilgiyle katıldıkları derslerin sonunda düzenlenen sertifika töreninde Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, minik mucitlere bir de Robot Show sürprizi yaptı.
Günümüz yaşantısının vazgeçilmez bir parçası olan yazılım teknolojisi eğitimi, Balçova Belediyesi’nin açtığı kurslar ile Balçovalı çocuklara ücretsiz olarak veriliyor.
Balçova Belediyesi tarafından altyapısı ve teknolojik donanımları oluşturulan Robotik Kodlama Kursunun 4 etabında 117 çocuk, robotik kodlama ve teknoloji derslerine katıldı.
İlköğretim 4 ve 5. sınıflarda okuyan çocuklar, robotik kodlamanın yanı sıra yaratıcı düşünme, takım çalışması, kendini ifade edebilme, pozitif düşüne gibi konularda eğitim almaya başladı.
YAZILIM TEKNOLOJİSİNİ ÖĞRENDİLER
Hafta içi ve hafta sonu okullarından boş kalan zamanlarında kursa devam eden çocuklar, edindikleri bilgilerle hem yazılım teknolojisini öğrendi hem de bu bilgileri ile küçük robotlar yapmaya başladı.
Zaman zaman çocukların derslerine de katılan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, dönem sonu etkinliği nedeniyle çocuklara bir sürpriz yaptı.
![](https://demokratgundem.com/wp-content/uploads/2023/06/uu-2-1024x681.jpeg)
Eğitimlere katılan küçük mucitlere sertifikalarının verildiği törende film karakteri Robot Bumblebee çocuklara bir gösteri sundu. Çocukların hayranlıkla izlediği showdan sonra Başkan Fatma Çalkaya ve Belediye Meclis Üyeleri her öğrenciye birer sertifika verdi.
BAŞKAN ÇALKAYA: ARTAN TALEP BİZİ SEVİNDİRİYOR
Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, “Çocuklarımızı ezberci eğitim sisteminden uzaklaştırıp onları düşünmeye ve problem çözmeye yöneltmek için bu kursumuzu açtık. Çocuklarımızın Geleceğin Yazılım Dilini öğrenmeli için gösterdikleri ilgi ve her geçen yıl artan talep bizleri sevindiriyor” dedi.