İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 3×3 Streetball İzmir Cup 2024, 20 Temmuz’da başlıyor. Genç Kızlar, Genç Erkekler ve Büyük Erkekler kategorilerinde gerçekleşecek turnuvanın finali 30-31 Ağustos’ta 93’üncü İzmir Enternasyonal Fuarı’nda olacak.
İzmir’i sağlıklı ve spor dostu kent yaratma hedefiyle çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, ulusal, yerel ve uluslararası spor organizasyonları düzenlemeye devam ediyor.
20 Temmuz ile 1 Eylül tarihleri arasında yapılacak 3×3 Streetball İzmir Cup 2024 için de geri sayım başladı. “Sokağa ayak, potaya smaç basıyoruz” sloganı ile yapılacak etkinlik basketbol tutkusunu sokağa taşıyacak.
![basketbol](https://demokratgundem.com/wp-content/uploads/2024/07/uuaau-1.jpg)
Turnuvada Genç Kızlar kategorisinde 14 yaş ve üzeri, Genç Erkekler kategorisinde 14-18 yaş arası, Büyük Erkekler kategorisinde ise 19 yaş ve üzeri basketbolseverler ter dökecek.
![basketbol](https://demokratgundem.com/wp-content/uploads/2024/07/bal.jpg)
Finalin adresi 93’üncü İEF
Karşılaşmaların Bornova etabı 20-21 Temmuz’da Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda, Buca etabı 27-28 Temmuz’da Hasanağa Bahçesi’nde, Göztepe etabı 10-11 Ağustos’ta Göztepe Sahil’de, Karşıyaka etabı 17-18 Ağustos’ta Bostanlı Sahil’de, Çeşme etabı 24-25 Ağustos’ta Çeşme Meydan’da olacak. Turnuvanın finali ise 30-31 Ağustos’ta 93’üncü İzmir Enternasyonal Fuarı’nda gerçekleşecek.
Başvuru yapmak ve detaylı bilgi almak için 0232 293 30 90- 96 numaralı telefon hattı aranabilir.
İlginizi çekebilir: Başkan Tugay’dan ikinci Aliağa çıkarması: Ulaşım ve altyapı sorununa kalıcı çözüm için işbirliği