Muğla’nın Bodrum ilçesinde, ateş şikayetiyle aile sağlık merkezine başvuran Engin S. (55) ile Dr. Mustafa Hürkal Tezvar arasında yaşanan tartışma, yumruklu kavgaya dönüştü.
Karşılıklı darp olayının ardından fenalaşan Dr. Tezvar, kalp krizi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Polis, olayla ilgili olarak iki kişiyi gözaltına aldı.
Olay, saat 15.30 civarında Ortakent Mahallesi’ndeki 12 No’lu Aile Sağlık Merkezi’nde meydana geldi. İstanbul’da yaşayan ve tatil için Bodrum’a gelen Engin S., ateş şikayeti nedeniyle kız kardeşi Ö.S.A. (48) ile birlikte aile sağlık merkezine gitti.
Kayıt işlemlerinin ardından Engin S., içeride hastası olan Dr. Mustafa Hürkal Tezvar’ın muayene odasına girdi. Dr. Tezvar, ateşi olan Engin S.’ye hastaneye gitmesini tavsiye etti, ancak Engin S. burada tedavi edilmek istediğini belirtti.
Bunun üzerine başlayan sözlü tartışma kısa sürede karşılıklı darp olayına dönüştü. Kavgayı, gürültüyü duyan hasta yakınları ve sağlık merkezi çalışanları sonlandırdı.
Olay sırasında fenalaşan Dr. Tezvar, yere yığıldı. Meslektaşları ilk müdahaleyi yaparken, olay yerine ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından kalp masajı yapılan Dr. Tezvar, özel bir hastaneye kaldırıldı. Polis, Engin S. ve kız kardeşi Ö.S.A.’yı gözaltına alarak Yalıkavak Polis Merkezi Amirliği’ne götürdü.
Hastanede tedavi altına alınan Dr. Mustafa Hürkal Tezvar’ın hayati tehlikesi olduğu belirtilirken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
İlginizi çekebilir: Yılmaz Vural’ın arkadaşları da teknedeydi… Teknenin patlama nedeni belli oldu
GÜNDEM
30 Temmuz 2024DÜNYA
30 Temmuz 2024GÜNDEM
30 Temmuz 2024EKONOMİ
30 Temmuz 2024EKONOMİ
30 Temmuz 2024EGE
30 Temmuz 2024GÜNDEM
30 Temmuz 2024
[…] İlginizi çekebilir: Aile hekimine saldırı: Doktor fenalaştı; yoğun bakımda […]