Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 20.6839
  • Demokrat Gündem DOLAR : 19.1183
  • Demokrat Gündem STERLİN : 23.5706
r-227
Haberler / Politika

İYİ Partili Turhan Çömez YSK'nın o kararına tepki gösterdi

17.03.2023 16:01:20

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, YSK'nın 14 Mayıs seçimlerinde 15 yeni ülkede daha sandık kurulabileceğine yönelik kararı hakkında konuştu. Çömez, "Türk vatandaşı yapılmış yüzbinlerce kişinin oyları yoksa bu sandıklardan mı gelecek?" diye sordu. 

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı kişilerin oy kullanacağı ülkelerin tespitine yönelik çalışmanın tamamlandığını söyleyerek, "2018 yılında yapılan seçimlere ilaveten bu yıl yapılacak seçimlerde 15 yeni ülkede daha sandık kurulmasının gereği tespit edilmiştir" dedi.

BU ÜLKELERDEKİ SEÇMEN LİSTELERİNİN TÜM DETAYLARI PAYLAŞILMALI 

Konuyla ilgili olarak Twitter'dan paylaşım yapan İyi Partili Turhan Çömez, "YSK, 15 yeni ülkede sandık kurulmasına karar vermiş. Türk vatandaşı yapılmış yüz binlerce kişinin oyları yoksa bu sandıklardan mı gelecek? Bu ülkelerdeki seçmen listeleri seçimden önce tüm detayları ile paylaşılmalı" dedi. 

Çömez, daha sonraki paylaşımında da "Türkiye’deki 50 bin hava yolu çalışanının oy kullanabilmesi için bir düzenleme yapmayan YSK, Taliban’ın ülkesinde oy kullanılabilmesi için düzenleme yapıyor. Bu size de garip gelmiyor mu? Oyunlar tutmayacak" ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş