Kocaeli’de düzenlenen Judo Yıldızlar Avrupa Kupası’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden Ekin İtmeç, büyük bir başarı göstererek ikincilik ödülünü kazandı.
20-21 Temmuz tarihlerinde Kocaeli Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve 6 ülkeden toplam 156 sporcunun katıldığı Judo Yıldızlar Avrupa Kupası’nda, 52 kiloda mücadele eden Ekin İtmeç finalde rakibine yenilerek gümüş madalyanın sahibi oldu.
Bu organizasyon, yıldızlar kategorisinde ilk defa düzenlendi ve İzmirli sporcular da turnuvada dikkat çekti. 36 kiloda Betül Şavli, 40 kiloda Aişe Dalda ve 48 kiloda Ahsen Gücü, sırasıyla beşinci oldular.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün Judo Başantrenörü Mesut Kapan, “Ekin İtmeç’in Avrupa İkincisi olması bizler için büyük bir gurur kaynağı. Bu başarı, kulübümüzün altyapısındaki kaliteli çalışmanın ve sporcularımızın yeteneğinin bir göstergesidir. Şampiyonada mücadele eden diğer sporcularımızla da gurur duyuyoruz ve bu tür başarıların devamını getirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
İlginizi çekebilir: İzmir’de basketbol tutkusu sokağa taşacak: 20 Temmuz’da başlıyor; final İEF fuarında
GÜNDEM
24 Temmuz 2024DÜNYA
24 Temmuz 2024GÜNDEM
24 Temmuz 2024EKONOMİ
24 Temmuz 2024EKONOMİ
24 Temmuz 2024EGE
24 Temmuz 2024GÜNDEM
24 Temmuz 2024