Konak Belediyesi’nin muhtarlıklarla işbirliğiyle düzenlediği bilim gezilerinin ilkine Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu da katıldı.
Kocatepe Mahallesi’nden katılan çocukları Sancar Maruflu Bilim Merkezi’nde karşılayan Başkan Mutlu, gezi boyunca çocuklarla birlikteydi.
Planetaryumda evrenin oluşumunu ve uzayın derinliklerini anlatan filmi Kocatepe Mahalle Muhtarı Mine Yaylak ve çocuklarla izleyen Başkan Mutlu, “Çocuklarımızın yaz tatilini verimli ve eğlenerek geçirmeleri için spor okullarımız ve yaz okullarımızla birlikte bilim gezileri de düzenledik. Her mahallemizden çocuklar belediyemizin bu güzel merkezinden yararlansın, arkadaşlarıyla deneyler yaparak, dünya hakkında bilgi edinsinler, bilime yakınlaşsınlar, kendilerini ve hayal güçlerini geliştirsinler istiyoruz. Konak’ımızdaki her çocuğun bu hizmetlere ulaşabilir olmasını önemsiyoruz” dedi.
Bilim Gezileri’ne 9-14 yaş arası çocuklar, haftanın belirli günlerinde mahallelerinden üçer grup halinde katılabiliyor. Kayıtlar, çocukların ikamet ettikleri mahallenin muhtarlığında yapılıyor.
Ücretsiz gezi kapsamında çocuklar, mahallelerinden Konak Belediyesi’nin servis araçlarıyla alınarak Çınarlı Rekreasyon Alanı içindeki Sancar Maruflu Bilim Merkezi’ne getiriliyor.
Merkezde bulunan planetaryumda evrenin derinliklerini izleyen çocuklar, daha sonra birbirinden ilginç deneylere katılıyor. Temel bilim kurallarını deneylerle öğrenen çocuklar, merak ettikleri sorulara da yanıt buluyor.
İlginizi çekebilir: Konak Belediyesi temizlik filosunu güçlendirmek için düğmeye bastı
GÜNDEM
23 Temmuz 2024DÜNYA
23 Temmuz 2024GÜNDEM
23 Temmuz 2024EKONOMİ
23 Temmuz 2024EKONOMİ
23 Temmuz 2024EGE
23 Temmuz 2024GÜNDEM
23 Temmuz 2024