SPOR Toto Süper Lig’in 35’inci haftasında küme düşmesi kesinleşen Göztepe, evinde Çaykur Rizespor’a 7-1 mağlup oldu. Maçın başında Baku ile öne geçen Göztepe, kalesinde daha sonra 7 gol birden gördü. Göztepeli taraftarlar, özellikle kaptan Halil ve Yalçın’a tepki gösterirken yönetimi de protesto etti. Çaykur Rizespor, Gürsel Aksel Stadı’nda aldığı galibiyetle puanını 33’e çıkardı ve kümede kalma umutlarını matematiksel olarak son 3 maça taşıdı.
7’nci dakikada Göztepe öne geçti. Sol kanattan Halil’in pasına hareketlenen Baku şutunu çekti. Kaleci Gökhan’dan dönen topu yine Baku tamamladı: 1-0.
16’ncı dakikada Yusuf’un son çizgiden içeriye çevirdiği topa ters bir vuruş yapan Kahraman kendi filelerini havalandırdı. Yan hakem topun dışarıdan çevrildiğine hükmederek golü iptal etti. Pozisyonu izleyen VAR merkezi hakem Volkan Bayarslan’ı uyararak golü verdi: 1-1.
19’uncu dakikada Çaykur Rizespor öne geçti. Yusuf’un pasında savunmadan seken top Cisse’nin önünde kaldı. Senegalli golcü kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda plase bir vuruşla fileleri havalandırdı: 1-2.
34’üncü dakikada Çaykur Rizespor farkı 2’ye çıkardı. Orta sahadan aldığı topla ceza yayına sokulan Gedson Fernandes düzgün bir şutları ağları sarstı: 1-3.
İlk yarı 3-1 konuk ekibin üstünlüğüyle sona erdi.
53’üncü dakikada Gökhan’ın ortasında Cisse kafayla topu Gedson Fernandes’e indirdi. Sağ çaprazda kaleciyle karşı karşıya kalan Portekizli, Piric’i mağlup etti: 1-4.
68’inci dakikada Gedson Fernandes’in pasıyla ceza sahasına sokulan Yusuf, Moubandje’den sıyrılarak şutunu çekti ve topu ağlara gönderdi: 1-5.
78’inci dakikada Çaykur Rizespor 6’ncı golü buldu. Savunma arasında kalan Pohjanpalo, topa son anda dokunarak köşeden ağları sarstı: 1-6.
89'uncu dakikada ceza sahası içi sağ çaprazında topla buluşan Mendes, yerden bir vuruşla ağları havalandırdı: 1-7.
Karşılaşma Çaykur Rizespor’un 7-1’lik galibiyetiyle sonuçlandı.
MAÇIN AYRINTILARI
STAT: Gürsel Aksel
HAKEMLER: Volkan Bayarslan (xx), Esat Sancaktar (xx), Ali Tuna (xx)
GÖZTEPE: Piric (x) – Murat (x), Atakan (xx), Kahraman (x), Moubandje (xx), Tijanic (x) (Dk. 85 Furkan), Yalçın (x), Halil (x) (Dk. 67 Ege x), Baku (xx) (Dk. 67 Efe Can x), Lourency (x) (Dk. 46 Mihojevic x), Jahovic (x) (Dk. 46 Di Santo x)
ÇAYKUR RİZESPOR: Gökhan Akkan (xxx) – Gökhan Gönül (xxx), Ponck (xx), Emirhan (xxx), Eren (xx), Phiri (xx), Gedson Fernandes (xxxx) (Dk. 71 Mendes xx), Yusuf (xxx) (Dk. 81 Deniz), Sabo (xx) (Dk. 81 Kubilay), Bolasie (xx) (Dk. 63 Boyd x), Cisse (xxx) (Dk. 71 Pohjanpalo xx)
GOLLER: Dk. 7 Baku (Göztepe), Dk. 16 Kahraman (K.K), Dk. 19 Cisse, Dk. 34 ve Dk. 53 Gedson Fernandes, Dk. 68 Yusuf, Dk. 78 Pohjanpalo, Dk. 89 Mendes (Çaykur Rizespor)
SARI KART: Lourency (Göztepe)
GÖZTEPE – ÇAYKUR RİZESPOR MAÇININ ARDINDAN
Spor Toto Süper Lig'in 35'inci haftasında Çaykur Rizespor deplasmanda Göztepe'yi 7-1 mağlup etti. Mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ve Göztepe Teknik Sorumlusu Serdar Sabuncu açıklamalarda bulundu.
Spor Toto Süper Lig'de Göztepe'yi deplasmanda tarihi bir skorla 7-1 yenerek kümede kalma umutlarını son 3 maç kala matematiksel olarak sürdüren Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Bülent Korkmaz, mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi. Korkmaz, "Oyuncularımı kutluyorum. Sezon başından beri ilk deplasman galibiyetimizi aldık. Küçük bir şansımız var. Bu şansı önümüzdeki haftaya taşıdık. Önce kendimiz kazanacağız ardından rakiplerimizin alacağı sonuçlara bakacağız" dedi. Çok kolay kırmızı kart görüp kolay penaltı verdiklerini belirten Korkmaz, "Bu penaltılar sonuçları etkiledi sezon boyunca. Oyun olarak iyi oynuyoruz. Bu kadar kolay kırmızı kart görüp penaltı verirsek sonuçlar bunlar oldu. Kontratım neyse onu yapacağım. Çaykur Rizespor'da mutluyum. Sezon sonu geleceğimizi göreceğiz" dedi.
SABUNCU: BİZİM İÇİN ACI BİR SKOR OLDU
Göztepe Teknik Sorumlusu Serdar Sabuncu ilk maçında aldıkları farklı mağlubiyetin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. Sabuncu, "Gerçekten bizim için çok üzücü ve acı bir skor oldu. Kırılgan yapımız, oyun başında yediğimiz goller, düşmenin yaşattığı negatif duygular skorun aleyhimize dönmesine neden oldu. Reaksiyon gösterme konusunda eksik kaldık. Merkez orta sahaya yaptığımız hamleler karşılık buldu. Rakibimiz girdiği pozisyonların tamamını gole çevirdi. Bir daha böyle skorları camiamıza yaşatmayız diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
Genç oyuncularla ilgili ise ciddi yatırım yaptıklarını belirten Sabuncu, "Bu oyuncuları kazanarak Göztepe'nin geleceğini öz kaynaklarımızdan çıkmış oyunculara teslim etmek öncelikli hedefimiz" diye konuştu.
GÜNDEM
27 Temmuz 2024DÜNYA
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024EGE
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024