DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 15884271,62%
İzmir
16°

KAPALI

üst menü altı
7. Eflatun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması sonuçlandı

7. Eflatun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması sonuçlandı

Eflatun Nuri’nin karikatüristleri Sonsuza Kadar Cumhuriyeti çizdi.

ABONE OL
23 Aralık 2023 11:01
7. Eflatun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması sonuçlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eflatun Nuri’nin karikatüristleri Sonsuza Kadar Cumhuriyeti çizdi.

Konak Belediyesi ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin 7.’sini bu yıl, “Sonsuza Kadar Cumhuriyet” temasıyla düzenlediği Eflatun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması’nda dereceye girenler açıklandı.

Konak Belediyesi ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin (İGC) bu yıl “Sonsuza Kadar Cumhuriyet” temasıyla düzenlediği Eflatun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması’nın kazananları belli oldu.

Geleneksel hale gelen ve 7.’si düzenlenen yarışmaya 98 karikatürist 227 eserle katıldı.

Kamil Masaracı , Abdullah Tunalı, Sadık Pala, Ömer Çam, Mustafa Yıldız, Cemal İlkbahar ve Zafer Güven ‘den oluşan Jürinin gönderilen eserler arasında yaptığı titiz değerlendirmenin sonunda, birincilik ödülü Mustafa Kurmalı’nın oldu.

İkincilik ödülünü Mehmet Selçuk, üçüncülük ödülünü ise Halit Kurtulmuş aldı. Ali Şur, Hüseyin Tanyeri ve Mustafa Çağlar Soyarat Başarı Ödülleri’ne layık görüldü. Konak Belediyesi Özel Ödülü, Deniz İlker Kuruoğlu’nun oldu. Jüri Özel Ödülü’nü ise Zeki Ozan Soyman aldı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Özel Ödülü Engin Selçuk’a gitti.

Konusu bu yıl “Filenin Sultanları” olan Mustafa Bora Portre Özel Ödülü ise Halit Kurtulmuş, Kürşat Zaman ve Gökhan Sav’a verildi. Yayınlanmış Basın Karikatür Ödülü’ne ise Emre Ulaş layık görüldü.

Ödül töreni 10 Ocak’ta Usta karikatürist Eflatun Nuri’nin anısına düzenlenen yarışmanın ödül töreni, gelenek olduğu üzere bu yıl da Çalışan Gazeteciler Günü olan 10 Ocak’ta yapılacak. Dereceye giren sanatçılara plaketlerinin yanı sıra para ödülleri de dağıtılacak. Yarışmanın birincisi 20 bin, ikincisi 15 bin, üçüncüsü ise 10 bin TL para ödülü alacak.

Eflatun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması

Ödül kazananlar

Birincilik Ödülü: Mustafa Kurmalı, İkincilik Ödülü: Mehmet Selçuk, Üçüncülük Ödülü: Halit Kurtulmuş. Başarı Ödülleri: Ali Şur, Hüseyin Tanyeri, Mustafa Çağlar Soyarat.

Konak Belediyesi Özel Ödülü: Deniz İlker Kuruoğlu.

Jüri Özel Ödülü: Zeki Ozan Soyman.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Özel Ödülü: Engin Selçuk.

Mustafa Bora Portre Özel Ödülü: Halit Kurtulmuş, Kürşat Zaman, Gökhan Sav.

Yayınlanmış Basın Karikatür Ödülü: Yeni Çağ Gazetesinden Emre Ulaş.

İlginizi çekebilir: 100. Yıl Kitap Kafe Buca’da!.. 7-24 açık olacak

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP