DOLAR 32,3270 0.05%
EURO 35,0608 0.26%
ALTIN 2.401,03-0,57
BITCOIN 2181281-3,30%
İzmir
42°

AÇIK

üst menü altı
ADD Genel Kurulu öncesi skandal iddialar… Video ve belgeleri gündeme bomba gibi düşecek

ADD Genel Kurulu öncesi skandal iddialar… Video ve belgeleri gündeme bomba gibi düşecek

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin (ADD) heyecanla beklenen 17.'inci Genel Kurulu öncesinde iki başkan adayından gündeme bomba gibi düşecek iddialar.

ABONE OL
30 Mayıs 2024 14:27
ADD Genel Kurulu öncesi skandal iddialar… Video ve belgeleri gündeme bomba gibi düşecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) heyecanla beklenen 17.’inci Genel Kurulu öncesinde iki başkan adayından gündeme bomba gibi düşecek iddialar. İzmir Konak’taki ADD kız öğrenci yurdu kime, ne kadara kiralandı? Adaylardan Utku Gümrükçü’nün bu ve bunun gibi iddiaları ortaya atması bekleniyor. Öte yandan mevcut başkan Hüsnü Bozkurt’un ekibinin de Gümrükçü hakkında Vatan Partisi ayrıntısıyla çeşitli iddiaları gündeme getireceği kaydediliyor. İşte çarpıcı kulis bilgilerinin tüm bilgi, iddia ve videosu…

DEMOKRAT GÜNDEM-HABER MERKEZİ-(KULİS HABER)-Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) 17’inci Genel Kurulu yaklaşıyor. 1-2 Haziran tarihleri arasında Ankara’da yapılması beklenen ADD Genel Kurulu’nda Çiğli Belediyesi eski Başkanı Utku Gümrükçü ile mevcut Genel Başkan, Konya eski Milletvekili Hüsnü Bozkurt Hüsnü Bozkurt’un listelerinin yarışması bekleniyor.

Yoğun rekabet içinde geçmesi beklenen ADD Genel Kurulu’nda gerçekleşecek seçimlerde başkan seçiminin yanı sıra 27 kişilik ADD Genel Yönetim Kurulu üyeleri de belirlenecek.

ADD GENEL KURULU’NDA İKİ ADAYIN YARIŞMASI BEKLENİYOR

Ankara’da hafta sonu gerçekleşecek ADD Genel Kurulu öncesi kulisler de hareketlendi. ADD Genel Başkanlığı’na aday olan Çiğli Eski Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün birçok skandal boyutundaki iddiaları gündeme taşıması bekleniyor.

ADAYLARDAN UTKU GÜMRÜKÇÜ’DEN BOMBA İDDİALAR

Tolga Kaleli ekibiyle hareket ettiği belirtilen Utku Gümrükçü’nün gündeme getirmesi beklenen iddialar arasında İzmir’deki ADD Öğrenci Yurdu’nun kime-kimlere-kaç liraya kiralandığı ve burada yaşanan usulsüzlükler yer alıyor.

İZMİR’DEKİ ADD GAZİ AYŞE ALTINTAŞ YÜKSEK ÖĞRENİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU İLE İLGİLİ BOMBA İDDİALARIN YER ALDIĞI VİDEOYU İZLEMEK İÇİN LİNKİ TIKLAYIN

İŞTE VİDEODA YER ALAN SARSICI İDDİALARIN DÖKÜMÜ:

“GİZLENEN GERÇEKLER:

Burası İzmir’in Konak İlçesinde yer alan ADD Gazi Ayşe Altıntaş Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu

Yani derneğimizin tek öğrenci yurdu idi. Peki Hüsnü Bozkrut döneminde ne oldu? Gizlenen gerçeği açıklıyoruz:

“Alınan hiçbir genel yönetim kurulu kararı ve bilgilendirmesi olmadan ne şekilde bir ticari şirketine kiralandığını yani ADD tarihine bıraktıkları kara lekeyi açıklıyoruz.

Genel merkezin internet sitesinde de yayınlanan ADD İktisadi İşletmesi 01.01.2023 ve 31.03.2024 dönemi deneti raporunda yer alan şu bölüme dikkat ediniz; ‘ihaleye verilmesi konusunda alınan tekliflerin değerlendirilmesi’ sonucunda deniyor.

add

“PEKİ ALINAN TEKLİFLER NEREDE?”

On yıllığına kiraya verdiği söyleniyor. Kız öğrencilerimizin derneğimizin adına güvenerek kalacağı yurt 10 yıl uzun süreliğine, neye dayanarak kiralanıyor? Katma Değer Vergisi hariç 25 bin TL’ye kiraya verildiği yazılmış.

ADD

“KONAK’TA O BÖLGEDE BİR DAİRENİN KİRASI O KADAR?”

Konak’ta o bölgede bir dairenin şu anki kira bedeli bu iken 6 katlı bina neden bir daire bedeline kiralandı? Evet yanlış duymadınız; Hüsnü Bozkurt’un başkanı olduğu ADD iktitasi işletme genel sekreter Ayhan Yalçınkaya ve Genel Sayman Basri Gürsoy’un imzaladığı tutanakla konak’ta 6 katlı bir öğrenci yurdunu bir daire fiyatına kiraya vermiştir.

Yurdun Maynet Otelcilik Öğrenci Yurtları Eğitim Sağlık ve Konaklama Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ne kiralandığı yazılıyor. Peki gerçekte böyle bir şirket var mı? Yanıt verelim; hayır yok.

“DENETİ RAPORUNDA ŞİRKET ADI MAYNET, DOĞRUSU ŞU; MAYURT”

Deneti raporunda nedenini bilemediğimiz bir şekilde Maynet olarak yazılmış şirketin doğru adı şu; Mayurt Otelcilik Öğrenci Yurtları Eğitim Sağlık ve Konaklama Sanayi Ticaret Limited Şirketi.

Peki 10866 Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’ne göre şirketin kuruluş tarihi nedir? Sıkı durun 7 Temmuz 2023. Neden sıkı durun dedik?

“ANKARA’DA BİR ŞİRKET KURULUYOR; BİR HAFTA SONRA İHALEYE GİRİYOR; 6 KATLI BİNA 10 YILLIĞINA SADECE 25 BİN TL’YE KİRALANIYOR”

ADD Genel Merkezi’nin internet sitesinde yayınlanan denetim raporundaki kira sözleşme tarihini söylüyoruz; 15 Temmuz 2023. Yani bir şirket Ankara’da kuruluyor, bir hafta sonra bir ihaleye giriyor. Aylık KDV hariç 25 bin TL’ye 6 katlı bir öğrenci yurdunu 10 yıllığına kiralıyor.

“BURASI BİR ÖĞRENCİ YURDU, TİCARETHANE DEĞİL; OLAMAZ”

ADD Genel Başkanı ve İktisadi İşletme Başkanı Hüsnü Bozkurt’a uyarımızdır; binbir emekle kurulan ve Atatürkçü düşünceye hizmet etmesi gereken bir öğrenci yurdu, ticarethane değildir; olamaz.

“İSTİFAYA ÇAĞIRIYORUZ”

Hüsnü Bozkurt’u, İşletmenin Başkanvekili Durur Gök’ü ve deneti raporundaki tutanağa imza atan genel sekreter Ayhan Yalçınkaya ve Genel Sayman Basri Gürsoy’u istifaya çağırıyoruz.”

ADD

EREN HOLDİNG VE İZMİR ADD YURDU İLİŞKİSİ İLE YÜKLÜ BAĞIŞLAR GÜNDEME GELEBİLİR

ADD Başkan adaylarından Gümrükçü’nün ADD’ye Eren Holding tarafından yüklü bağışları da gündeme getireceği, ADD ve bu holding arasındaki bağış ilişkisinin boyutu, miktarı ve ADD Genel Saymanı Basri Gürsoy ile bağlantısını belgeleriyle ortaya koyacağı kaydediliyor.

ADD

UTKU GÜMRÜKÇÜ SAYMAN GÜRSOY’UN SOSYAL MEDYASINI DA GÜNDEME GETİRECEK

ADD Genel Kurulu’nda genel sayman Basri Gürsoy’un sosyal medyasında kimleri takip ettiğinin de gündeme taşınacağı dile getirilyor.

Kulislere göre, bir diğer aday olan mevcut başkan Hüsnü Bozkurt ekibinin de Utku Gümrükçü’nün bu hamlelere yanıt olarak Gümrükçü hakkında iddialar ortaya atması bekleniyor.

YENİDEN ADAY OLAN MEVCUT BAŞKAN BOZKURT’UN EKİBİNİN GÜMRÜKÇÜ İDDİALARI NELER?

Bozkurt’un ekibi CHP’den geçtiğimiz dönem Çiğli Belediye Başkanlığı yapan Utku Gümrükçü’nün Vatan Partisi ile bağlantısını gündeme getirecek. Gümrükçü’nün Vatan Partisi bağlantısı aracılığıyla ADD Genel Başkanlığı’na aday olduğu iddia ediliyor.

‘GÜMRÜKÇÜ VATAN PARTİSİ BAĞLANTISIYLA ADAY’ DENİLECEK

Mevcut başkan ve yeniden ADD Başkan Adayı olan Hüsnü Bozkur’un rakibi Utku Gümrükçü hakkında gündeme getireceği bir diğer iddianın ise, Gümrükçü’nün neden İsmet İnönü’ye sert eleştirileriyle tanınan Adalet Partisi (AP) Konya Milletvekili Faruk Sükan’ın kızı Bilge Sükan’ı listesine aldığı sorusu olacağı öğrenildi.

ADD

ADD’DE SAYGIN İSİMLER GENEL BAŞKANLIK YAPTI

Muammer Aksoy tarafından kurulan ve Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Yekta Güngör Özden, Jandarma Genel eski Komutanı Şener Eruygur ve gazeteci Emin Çölaşan’ın eşi Tansel Çölaşan gibi saygın isimlerin genel başkanlık yaptığı Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) hafta sonu (1-2 Haziran-Ankara) yapılacak genel kurulu sonrasında gerçekleşmesi beklenen seçimlerde hangi ismin ADD Genel Başkanlığı koltuğuna oturacağı ise merakla bekleniyor.

BİN 100 DELEGE KARARINI İDİDALAR SONRASINDA VERECEK

Genel Kurul’a katılacak bin 100 delege iki rakip ismin ve ekiplerinin ortaya atacağı zehir zemberek iddialar çerçevesinde ADD’nin yeni başkanının kim olması gerektiğine karar verecek.

Öte yandan ADD Genel Başkan adayları Gümrükçü ve Bozkurt’un listelerinde hangi diğer isimlerin yeralacağı ise henüz tam netleşmedi.

İlginizi çekebilir: Vekil masraflarına kalem kalem inceleme: Audi gidiyor Togg geliyor

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)


HIZLI YORUM YAP