DOLAR 23,5708 1.65%
EURO 25,5094 1.44%
ALTIN 1.484,091,59
BITCOIN 6239841,75%
İzmir
26°

KAPALI

AK Parti'den CHP'ye 'Menemen' yanıtı: Bizim Belediye Başkanımız tutuklansa…

AK Parti'den CHP'ye 'Menemen' yanıtı: Bizim Belediye Başkanımız tutuklansa…

ABONE OL
18 Aralık 2020 14:37
AK Parti'den CHP'ye 'Menemen' yanıtı: Bizim Belediye Başkanımız tutuklansa…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mahkemenin Menemen Belediye başkan vekili kura seçimini iptal etmesi üzerine CHP'nin bugün yaptığı basın açıklamasına AK Parti’den yanıt gecikmedi. Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, “Bugün gelinen sürece CHP’li Serdar Aksoy’un görevinden el çektirilmesi sonucunda gelinmiştir. Bugün basın açıklamasına katılan CHP’li yetkililer, Menemen’e bu mahcubiyet ile gelmişlerdir. Onun içindir ki, sesleri bu kadar cılız çıkmıştır” dedi. Öte yandan Çelik,"Bizim Belediye Başkanımız tutuklansa mahcubiyetimizden aday bile çıkarmazdık" dedi.

Mahkeminin Menemen Belediyesi Başkan Vekili seçimlerinin kura kısmının yürütmesini durdurma kararı üzerine bugün CHP Menemen Cumhuriyet Meydanı’nda bir basın açıklaması yapmıştı.

Açıklamada, mahkeme kararının hukuksuz olduğu, Menemen halkının seçim iradesinin yok sayıldığı ifade edilirken İstanbul seçimlerine de gönderme yapıldı.

CHP’nin açıklamasına AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik'ten cevap gecikmedi. Çelik, “Bugün bize ‘’Biz olsaydık kura sonucuna itiraz etmezdik’’ diyenlere söylenecek tek sözümüz, ‘’Bizim belediye başkanımız tutuklansa mahcubiyetimizden aday bile çıkarmazdık’’ dedi.

AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik'in yaptığı açıklama şöyle:

“31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinden bu yana Menemen’den yükselen hak, hukuk, adalet seslerine kulaklarını tıkayan Cumhuriyet Halk Partisi’ne mensup Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Milletvekili Tacettin Bayır, İl Başkanı Deniz Yücel ve partililerin katılımı ile gerçekleştirilen basın açıklamasını esefle takip ettik.

Öncelikle ifade etmek isteriz ki bugün gelinen sürece daha önce bizzat CHP Genel Başkanı tarafından kefillik verilerek Menemen’e aday yapılan; zimmet, irtikap, ihaleye fesat karıştırma vb. suçlardan tutuklanan, hakkında sonuçlanmayı bekleyen onlarca yolsuzluk soruşturması bulunan CHP’li Serdar Aksoy’un görevinden el çektirilmesi sonucunda gelinmiştir. Bugün basın açıklamasına katılan CHP’li yetkililer, Menemen’e bu mahcubiyet ile gelmişlerdir. Onun içindir ki, sesleri bu kadar cılız çıkmıştır. Onun içindir ki, Menemenli hemşehrilerimiz bugün kendilerine destek vermemiş, onları kendi mahcubiyetleri ile baş başa bırakmıştır.

Bugün Menemen’den ‘Her daim sonuna kadar yanınızdayım’ sözünü veren Tunç Soyer’i, seçim döneminde verdiği ve tutmadığı ‘Belediye işçisinin maaşını ben ödeyeceğim, Pazar yeri inşaatını ben tamamlayacağım’ sözlerinden biliriz.

Bugün Menemen’den ‘Menemenlinin hakkını hukukunu korumaya devam edeceğiz’ sözünü veren il başkanı Deniz Yücel’i, Menemenlinin 50 milyon parasının çalınmasını 18 ay boyunca seyretmesi ile biliriz.

Bugün alana toplanan CHP’li meclis üyelerini, tutuklu başkanları Serdar Aksoy’u, cansiperane savunmaları, her işine evet demeleri, el pençe divan halleri ile biliriz.

Bugün tutuklu başkan Serdar Aksoy’un adını dahi anmayan Tacettin Bayır’ı, Menemenlinin milyonları çalınırken belediye başkanına güzellemeler yapması ile biliriz.

Bugün bize ‘Biz olsaydık kura sonucuna itiraz etmezdik’ diyenlere söylenecek tek sözümü ‘Bizim belediye başkanımız tutuklansa mahcubiyetimizden aday bile çıkarmazdık’ olur.

Tutuklu başkan uzaydan gelmedi. Bu şahıs, CHP’nin Menemen halkına ve Menemen’e ihanetidir. CHP’nin tüm karar vericileri bu günaha ortaktır.

Menemen’de 18 ay boyunca yapılan hırsızlığa, vurguna, talana ses çıkarmayan CHP’li yöneticiler, Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu, idarenin her türlü işleminin yargı denetimine tabi olduğunu, mahkemelerin bağımsız ve tarafsız olduğunu, hak aramanın anayasal bir hak olduğunu unutmuş olabilirler, ama biz unutmadık. Nasıl onlar susarken, tutuklu belediye başkanlarına sahip çıkarken, biz Menemenlinin hakkını hukukunu savunduysak, bugün ve yarında bu hukuku savunmaya devam edeceğiz.

Bugün basın açıklaması öncesinde hangi yüzle Selda Bağcan’ın şarkısını çaldılar bilemiyoruz ama 18 aylık mücadelemiz ile yüksek sesle haykırıyoruz ki;

‘’Bu kadar milletin hakkın alanlar, onları kandırıp zevke dalanlar

Yuh yuh, yuh yuh soyanlara… Soyup kaçıp doyanlara…

İnsana kıyanlara, yuh nefsine uyanlara, yuh…!!!!!’’

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP