DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2157206-2,23%
İzmir
24°

AÇIK

üst menü altı
AK Parti’den İngiliz vekilin hazırladığı ‘FETÖ’ raporuna tepki!

AK Parti’den İngiliz vekilin hazırladığı ‘FETÖ’ raporuna tepki!

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin Türkiye ve FETÖ mücadelesi raporuna Ankara'dan sert tepkiler geldi.

ABONE OL
26 Haziran 2023 09:41
AK Parti’den İngiliz vekilin hazırladığı ‘FETÖ’ raporuna tepki!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde (AKPM)  bir İngiliz milletvekilinin hazırladığı ve Türkiye’nin darbecilerle meşru mücadelesini hedef gösteren raporun onaylanmasına Ankara’dan tepkiler art arda geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile Adalet Bakanı Yılmaz Tunç raporun onaylanmasını kınadı.

Bir İngiliz millevekilinin hazırladığı ve Türkiye’nin FETÖ ile mücadelesini hedef alan rapor onaylandı.

ANKARA’DAN ART ARDA TEPKİLER

Rapora Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Twitter’dan “AKPM’de, ülkemizin darbeci teröristlerle meşru mücadelesini hedef gösteren İngiliz milletvekilinin hazırladığı raporun onaylanmasını kınıyorum. AKPM’nin misyonu darbeci teröristleri meşrulaştırmak değil, demokrasilere güç vermektir.” sözleriyle tepki gösterdi.

“UTANÇ VERİCİDİR”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise kararda FETÖ tezlerinin sıralandığını söyleyerek “Türkiye’ye yönelik ifade edilen suçlamaların hepsini reddediyoruz.” dedi.

Çelik şu ifadeleri kullandı:

“İnsan haklarından yana davranması gerekenlerin, terörist darbecileri meşrulaştırmaya çalışan bir rapora imza atmaları utanç vericidir. Böylesine eli kanlı bir terör örgütünün halen bir sivil hareketmiş gibi meşrulaştırılmaya çalışılması, AKPM’nin terör örgütlerinin propaganda zemini haline gelmesine yol açmaktadır.”

Raporda bahsedilen şekilde ortada “Gülen hareketi” diye sosyal bir yapı olmadığını da belirten Çelik, “Bilakis eli kanlı bu yapının adı Fetullahçı Terör Örgütü’dür.” ifadesini kullandı.

“KARA BİR LEKEDİR”

Rapora tepki gösterenler arasında Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da vardı.

Tunç, “Türkiye’nin FETÖ ile mücadelesini hedef alan, ülkemize yakışıksız benzetmelerle saldıran bu zihniyet, demokrasi adına kara bir lekedir” ifadesini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP