DOLAR 23,5708 1.65%
EURO 25,5094 1.44%
ALTIN 1.484,091,59
BITCOIN 6239841,75%
İzmir
26°

KAPALI

AK Partili Dağ'dan mektup çıkışı: 'Rüşvet prosedür olmuş'

AK Partili Dağ'dan mektup çıkışı: 'Rüşvet prosedür olmuş'

ABONE OL
17 Aralık 2020 13:24
AK Partili Dağ'dan mektup çıkışı: 'Rüşvet prosedür olmuş'
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İBB Meclis toplantısında da gündeme gelen mektup iddiasının ardından başlayan akaryakıt istasyonu tartışması hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

 

DEMOKRAT GÜNDEM- İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında gündeme getirilen Urla Uzunkuyu Mahallesi'ndeki 10 dönüm arazinin akaryakıt+LP+servis istasyonu olması yönündeki madde üzerinden başlayan tartışma sürüyor. 

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İmar Komisyonu'nun olumlu, Çevre ve Sağlık Komisyonu'nun olumsuz görüş verdiği akaryakıt istasyonuyla ilgili AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe'nin Arif Akdemir adlı bir vatandaşın İBB Başkanına gönderdiği konuyu anlatan mektuptaki iddialarıyla ilgili tartışma süreci hakkında sert bir açıklama yaptı. 

 

HAMZA DAĞ: RÜŞVET PROSEDÜR HALİNE GELMİŞ

CHP'yi karıştıran mektup başlıklı bir gazete kupürü ile söz konusu vatandaşın mektubunu da yayınlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde gündem yine hizmet ve icraat değil, rüşvet ve yolsuzluk. Ne yazık ki bu münferit bir olay değildir. İzmir'de CHP'li belediyelerde rüşvet, her işte bir prosedür haline gelmiştir” ifadelerini kullandı. 

 

AK PARTİLİ BOZTEPE MEKTUBU GÜNDEME GETİRMİŞTİ 

Arazisine akaryakıt istasyonu kurmak isteyen Arif Akdemir adlı vatandaşın talebi İBB Meclisi'nde reddedilmişti. CHP'li meclis üyelerinin arazisini düşük bir ücrete satın almaya çalıştığını savunan Arif Akdemir adlı vatandaş, konuyla ilgili yaşadığı sıkıntıyı Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e mektup yazmış ve çarpıcı iddialarda bulunmuştu. 

Akdemir, Çevre ve Sağlık Komisyonu'nda görev yapan bir meclis üyesinin arazisini düşük bir bedelle satın almak istediğini savunmuş, CHP Urla İlçe Başkanının da aracı koyarak kendisinden yardım karşılığı 250 bin lira talep ettiğini iddia etmişti. AK Parti Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe de mektubun bir örneğini Başkan Soyer'e vermişti.

 

CHP'Lİ MECLİS ÜYESİ HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATTIKLARINI AÇIKLADI 

İBB Meclisi'nin 16 Aralık çarşamba günü oturumunda konu yeniden gündeme geldi. Gündem dışı söz alan CHP Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyesi Ertan Certel, konuyla ilgili iddialara dair hukuki süreci başlattıklarını açıkladı. Certel, dünkü oturumda şu açıklamayı yaptı: “İddialarla ilgili olarak gerekli hukuki süreç bugün itibariyle başlatıldı. Son dönemde Urla’mız ve yarım adadaki tarım arazileri ve sulak alanlar rant uğruna iktidar ve yandaşları tarafından kamulaştırılma yoluyla hedef alınıyor. Yazılı ve görsel basın üzerinden bizlere yönelik yapılan mesnetsiz saldırılara karşı bizler adalete ve hukuka inanan Atatürkçü yöneticiler olarak asla yolumuzdan dönmedik. Bulunduğumuz mevkilerin çıkar amaçlı kullanımına izin vermeyeceğiz. Bizlere bu mesnetsiz suçları isnat etmeye çalışan bu kişilere açmış olduğumuz dava ile Cumhuriyet Mahkemelerinde hesap vereceğiz. Bizlerin kimseye veremeyeceğimiz hesap yoktur.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP