DOLAR 32,8639 0.04%
EURO 35,6316 -0.17%
ALTIN 2.550,620,23
BITCOIN 2178248-0,83%
İzmir
32°

AZ BULUTLU

üst menü altı
Ali Cabbar kimdir? Emir Can İğrek’in şarkısına ilham olan Ali Cabbar niçin öldü?

Ali Cabbar kimdir? Emir Can İğrek’in şarkısına ilham olan Ali Cabbar niçin öldü?

Emir Can İğrek'in son albümü Türkiye'de ses getirdi. Aynı zamanda Ali Cabbar şarkısını dinleyenler hikayesini merak ediyor. İşte o merak edilen Ali Cabbar.....

ABONE OL
4 Temmuz 2023 13:00
Ali Cabbar kimdir? Emir Can İğrek’in şarkısına ilham olan Ali Cabbar niçin öldü?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emir Can İğrek’in son albümünde yer alan Ali Cabbar şarkısını dinleyenler hikayesini merak ediyor. Peki, Ali Cabbar kimdir, hikayesi nedir? İşte, aklınıza takılacak her türlü sorunun cevabı…..

Ali Cabbar hikayesi, şarkıcı Emir Can İğrek’in son albümünde yer alan ‘Ali Cabbar’ isimli şarkıyı dinleyen vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılıyor.

Nalan, Beyaz Skandalım, Kor, Müzik Kutusu gibi şarkılarıyla hit olan şarkıcı Emir Can İğrek’in Ali Cabbar şarkısının hikayesi araştırma konusu oldu. Peki, Ali Cabbar kimdir, neden öldü, hikayesi nedir? İşte Emir Can İğrek Ali Cabbar şarkısı sözleri…

ALİ CABBAR KISACA HİKAYESİ

Tekirdağ’ın bir köyünde Gırnatasıyla düğünlere gitmektedir. Köyde bir kıza sevdalı olan Ali Cabbar, babasının “Al gırnatanı oğlum, akşama düğün var, yürü Ali Cabbar” diye çağırması üzerine düğüne gider.

Gırnatasını çaldığı sırada sevdiği kızın evlendiğini görür. Bunun üzerine aşkından kahrolan Ali Cabbar, askere gitme kararı alır. 6-7 ay sonra ise köye şehit olduğu haberi gelir.

ALİ CABBAR KİMDİR?

Ali Cabbar’ın hayat hikayesi tam olarak bilinmiyor. Şarkıya konu olan Ali Cabbar’ın sevdiği kızın düğününde gırnata çaldığı, gördüğü bu manzara karşısında askere gittiği ve 6-7 ay sonra köye şehit haberinin geldiği biliniyor. Bununla birlikte şarkının sahibi Emir Can İğrek tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

EMİR CAN İĞREK – ALİ CABBAR ŞARKI SÖZLERİ

Ne ateş var ne de duman amma
Tutuşur alevler yanar Ali Cabbar
Sevdiğin kız başkasına varmış
Dayanabilirsen dayan Ali Cabbar

Baban der “al gırnatanı oğlum.
Akşama düğün var, yürü Ali Cabbar”
Sevdiği kız başkasına varmış
Oynar el oğluyla çalar Ali Cabbar

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP