Spor Toto 1'inci Lig'de Boluspor deplasmanından 0-0 beraberlikle ayrılan kümede kalma mücadelesindeki Altay'ın galibiyet hasreti 5 maça yükseldi.
Son olarak 3 Nisan'da evinde Sakaryaspor'u 3-1 mağlup eden siyah-beyazlılar, daha sonra sırasıyla Bandırmaspor (D) ve Altınordu'ya 2-1 yenilip, Gençlerbirliği (D) ile 0-0, Göztepe ile 1-1 berabere kalmıştı. Son 3 maçından 3 puan çıkaran İzmir temsilcisi, bu hafta küme düşen Denizlispor'u konuk ettikten sonra gelecek haftayı bay geçirecek. Altay, son haftada ise iddiası bulunmayan Tuzlaspor'u ağırlayacak.
Ligde 34 puanla düşme hattının 3 puan üzerinde 13'üncü sırada yer alan Altay, kalan 3 haftada 2 maça çıkacak. Siyah-beyazlıların kümede kalma mücadelesindeki rakipleri Altınordu (34), Erzurumspor (33) ve Gençlerbirliği (31) ise 3'er karşılaşma oynayacak.
Bu hafta oynanacak Erzurumspor-Gençlerbirliği ve gelecek haftaki Altınordu-Erzurumspor karşılaşmaları kümede kalma mücadelesini yakından ilgilendirecek. Altay, sezon bitiminde olası puan eşitliğinde ikili averajda üstün olduğu Gençlerbirliği, Altınordu ve Erzurumspor'u geride bırakacak. (DHA)
GÜNDEM
27 Temmuz 2024DÜNYA
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024EGE
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024